Reality v bratislavských satelitoch lákajú cenou a atraktívnym prostredím

0
3435

reality

S neustálym rozvojom Bratislavy sa rozrastá aj tunajší realitný trh, čo kupujúcim neprináša iba pozitíva. Pri hľadaní vhodného bývania sa často stretávajú s vysokou cenou či hlučným prostredím, ktoré ich od kúpy odrádza. V takom prípade sa ako jedno z možných riešení núka výber nehnuteľnosti v niektorom z bratislavských satelitov.

Bývanie v satelitných mestečkách je bežné po celej Európe a Bratislava nie je zďaleka jedinou metropolou obklopenou malými a pokojnými prímestskými lokalitami. Tých je v okolí mesta hneď niekoľko a každé z nich ponúka viacero výhod, ktoré sú obyvateľmi čoraz viac žiadané. Atraktívne prostredie a výhodná cena realít sú tými hlavnými, na základe ktorých si satelity udržiavajú záujem kupujúcich a poskytujú im skvelú príležitosť ako si užiť pokojné bývanie.

 

Lákajú tiché lokality v okolí mesta  

Spomínaná atraktivita prostredia je pre väčšinu obyvateľov hlavným dôvodom výberu bytu či domu v niektorom zo satelitov. Žiť na betónovom sídlisku uprostred veľkomestského ruchu  nevyhovuje každému a práve pre túto skupinu obyvateľstva sa riešením stávajú tiché lokality mimo mesta. Otázne však je, dokedy budú satelity spĺňať túto požiadavku, pretože výstavba nových nehnuteľností napreduje extrémnym tempom a mestečká pomaly strácajú svoj pokoj.

 

Ceny nehnuteľností sú porovnateľne nižšie

Aj keď rozdiely v cenách nehnuteľností v Bratislave a okolitých satelitoch nie sú nejaké priepastné, už pri 1-izbovom byte môžeme pocítiť niekoľkotisícový rozdiel. Práve cenová ponuka je ďalším dôvodom, pre ktorý sú v spojitosti s atraktívnym prostredím obyvatelia ochotní denne dochádzať do Bratislavy aj 20 km. Obzvlášť to platí v prípade financovania hypotékou, ktorú pri kúpe bytu alebo domu v satelitoch využíva nadpolovičná väčšina.

 reality

Zlepšuje sa občianska vybavenosť

Satelity a predmestské zóny sa majú, na rozdiel od okolitých dediniek, vyznačovať vyššou životnou úrovňou. S tým súvisí najmä občianska vybavenosť a dobrá dostupnosť služieb, čo platí aj v prípade bratislavských satelitov. Tie v súčasnosti plnia tieto predpoklady a tamojší obyvatelia sa môžu spoľahnúť na dostatok obchodov, reštaurácií, škôl a iných spoločenských zariadení.

 

Najvyhľadávanejšie bratislavské satelity

Šamorín – Rozvoj Šamorína spĺňa nároky moderného života a tento satelit sa dnes právom považuje za flexibilné miesto vhodné na bývanie na okraji Bratislavy. Do tej je to len 20 km, takže ak neskončíte v zápche, v hlavnom meste ste za pár minút.

StupavaSmerom na Záhorie sa stretávame s mestečkom Stupava, ktoré sa v súčasnosti pýši omnoho vyššou kvalitou života. Vzdialenosť zhruba 20 km s dobrou dopravnou dostupnosťou vytvára dobré podmienky všetkým, ktorí potrebujú denne dochádzať do hlavného mesta.

Pezinok – Zabudnúť nesmieme ani Pezinok, ktorý ako okresné mesto ponúka komplexnosť služieb a jeho obyvatelia tu nájdu všetko potrebné aj pre spoločenský život. Do Bratislavy im stačí chodiť výhradne kvôli práci alebo štúdiu.

 

Ak hľadáte lacné reality v okolí Bratislavy, ktoré dokážu splniť vaše nároky na spokojné bývanie, potom môžete skúsiť šťastie v niektorom zo satelitov. Práve v nich máte na výber mnoho bytov a domov za výhodnú cenu v atraktívnom prostredí a navyše v tichej lokalite. Bývajte pokojne, spokojne, komfortne a hlavne na skok do hlavného mesta.