Predaj nehnuteľností v novej virtuálnej forme

8
4263

Tradičný spôsob obhliadky pri výbere bytu či domu síce nestratí nič zo svojej príťažlivosti, no v budúcnosti ho môže dopĺňať virtuálna návšteva. Tá by mohla prebiehať vďaka špeciálnym 3D okuliarom, ktoré majú ponúknuť nový pohľad na kúpu nehnuteľností.

Ak sa iniciátorom pokrokového nápadu v spolupráci s architektmi a predstaviteľmi realitných trhov podarí dotiahnuť projekt do úspešného konca, záujemcovia o kúpu nehnuteľností by už v najbližších rokoch mohli absolvovať virtuálnu obhliadku, vďaka ktorej sa ocitnú v priestore aj bez osobnej návštevy. Aktuálne na tom pracuje viacero spoločností, ktoré spája rovnaký cieľ a tým je priniesť kúpe nehnuteľností revolučnú novinku v podobe špeciálnej technológie.

predaj nehnutelnosti virtualne

Ďalší technologický hit predstavujúci virtuálnu realitu

Rozvoj virtuálnej reality dokáže vďaka práci renomovaných odborníkov z vedeckých kruhov neustále napredovať. Dokazuje to viacero úžasných zariadení, ktorým sa v posledných rokoch podarilo získať stabilné miesto na trhu. Momentálne sa pár spoločností vrátane istých firiem zo Slovenska snaží prísť s unikátnymi 3D okuliarmi, ktoré umožnia spoznať priestor objektu aj virtuálne a potvrdia tak význam moderných technológií v dnešnom svete. 

3D okuliare vás vtiahnu do bytu ako naživo

Celý priebeh novej formy obhliadky by mal spočívať práve vo využití 3D okuliarov. Tie by ste si mohli nasadiť kdekoľvek a na základe napojenia na počítačový program sa bez potreby návštevy konkrétneho objektu dostanete do jeho priestoru. Pomocou inovačného zariadenia sa budete cítiť akoby ste tam skutočne boli a navyše budete môcť experimentovať s priestorom.

Obhliadku nehnuteľnosti prirovnávajú k počítačovej hre

Hlavným zámerom nápadu nie je len dostať človeka virtuálne do priestoru bytu, ale ponúknuť mu príležitosť pohrať sa so samotným interiérom. To prinesie zákazníkovi možnosť vyskúšať si „priamo v priestore“ rôzne varianty dizajnu a dispozičného riešenia, čo môže pripomínať strategickú počítačovú hru.  Takto sa pohrá s viacerými návrhmi, na základe čoho si vyberie ten najlepší ušitý presne na mieru. 

Zjednoduší sa najmä kúpa bytov z papiera

Súčasné technológie umožňujú vytvárať viacero podobných programov virtuálnej reality na smartfónoch alebo tabletoch, no ťažko hovoriť o nejakých dokonalých riešeniach. Zmeniť by to mohli práve 3D okuliare navrhnuté vyslovene za účelom obhliadky bytov a domov. To má pomôcť najmä bytom z papiera, ktoré sa kupujú pred realizáciou a klient tak nemá nič okrem predstavy o vzhľade priestoru, čo by sa dokončením revolučného nápadu zmenilo. 

Negatíva stránka 3D technológie

Ako väčšina moderných technologických zariadení, aj využitie 3D okuliarov prinesie nejaké negatíva. Tie sa spájajú najmä s agresívnym pôsobením na oči, čo môže spôsobovať aj bolesti hlavy. Po technickej stránke nájdeme nevýhody v celkovom kontraste, ktorý neponúkne celý obraz v dobrej kvalite. Práve tieto chyby by mali výrobcovia odstrániť skôr než pustia model do predaja, aby sa vyhli záporným ohlasom zo strany spotrebiteľov. 

Čo prinesú 3D okuliare vyrobené s cieľom umožniť absolvovať obhliadku formou virtuálnej reality teraz nevieme, no každopádne ide o zaujímavý nápad ako priniesť na trh istý pokrok. Podobné menej inteligentné prototypy sa už na Slovensku skúšali a veľké ohlasy nepriniesli. Skeptickí sú aj developeri, ktorým súčasný štýl osobnej obhliadky vyhovuje, takže uvidíme, či sa tento technologický hit nakoniec osvedčí a bude kupujúcim reálne slúžiť.

Nehnuteľnosti u nás sa zatiaľ predávajú tradičnou formou realizovanou osobnou obhliadkou daného objektu. Práve takto sa najlepšie zoznámite s atmosférou priestoru a budete si vedieť vybrať. Pomôcť vám môže aj internetový portál Predaj Prenájom na ktorom nájdete aktuálnu ponuku exkluzívnych nehnuteľností.

Comments are closed.