Po markízáckom FOOOR vznikne pod JOJkou nová televízia WAU

0
1684

Mysleli sme si, že slovenský trh bude presýtený televíziami? Nie je stále tomu koniec. Po markízáckom FOOOR, ktorý prináša medzi televízie po DAJTO opäť moderný, svojim spôsobom slangový názov, sa objavuje protiúder v podobe televízie WAU z područia JOJ. Informácie prinieslo Aktualne.sk, pričom sa odvolávajú na informácie z oblasti registrácie televíznej licencie o ktorej s amá rozhodovať 26. marca.

Prichádza WAU, alebo au!?
Televízia JOJ by veľmi rýchlo po udelení licencie bola schopná spustiť svoj program, ktorý podľa názvu hádame na zaujímavý, zábavno-dramaticko-akčný program možno na rovnakej úrovni pomeru filmov a seriálov. Ťažko povedať. V každom prípade je názov o niečo viac komoplikovanejší, podobne ako FOOOR, pri ktorom nie je vždy jasné, či je počet O vždy správny. Názov WAU bude na výslovnosť tradičným Slovákom problematický. Pripomínajú paušály WAW a ešte inú nemenovanú zahraničnú službu. Na druhej strane trojpísmenkový názov je dnes výhoda a samotná matka JOJ o tom vie hovoriť. Lenže bude čo vysielať a bude mať WAU svojho diváka, ak sa bude predierať medzi bohatou konkurenciou?

WAU.sk už je JOJkárska doména
Televízia JOJ pod hlavičkou firmy Slovenská produkčná, a.s. si nechala doménu www.WAU.sk prepísať pod seba 13. marca 2013. Zaujímavosťou je, že pod doménou funguje eshop sídliaci v Nitrianskych Hrnčiarovciach. Nevedno, či je to len dočasný eshop, alebo skutočný obchod, ktorý získa nesmierne na popularite darčekov ponúkaných na doméne a naďalej mu umožnia fungovať. Je celkom možné, že televízia sa takýmto spôsobom chráni a odkúpila doménu v rámci špeciálnej dohody, pričom zostanú na nej aj obchod a pridá sa preklik na televíziu.