Pozývame všetkých bežcov aj cyklistov 27. a 28. júla na Stupava Trophy 2013

0
1460

Saganiáda, ale aj túžba po lepšej kondícií z nás spravili ešte viac ľudí zaujímajúcich sa o cyklistiku a beh. Práve pre skalných, ale aj nových vyznávačov tohto druhu športu bude určite zaujímavým podujatie, ktoré sa 27. a 28. júla koná od Stupavy takmer v celom Bratislavskom kraji. Pokiaľ žijete športom a radi súťažíte, stále máte možnosť prihlásiť sa do niektorej z kategórií, pretekať a vyhrať zaujímavé ceny. Viac určite napovie oficiálna pozvánka organizátorov a ďalšie informácie.

Príďte si zasúťažiť
Organizátori športového podujatia Stupava Trophy 2013, Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislav aRegion Tourism a Bratislavská organizácia cestovného ruchu Bratislava Tourist Board, Vás pozývajú na 11. ročník športovo-kultúrneho podujatia STUPAVA TROPHY 2013. Bratislavský kraj je so svojou rozlohou 2.053 km2 najmenším krajom Slovenskej republiky, napriek tomu tu nájdete až 40 rôznych cyklotrás s celkovou dĺžkou viac ako 700 km. Tento región poskytuje horským cyklistom a XC bežcom rozsiahle trasy v malebnomprostredí pohoria Malé Karpaty, ktoré svojou krásouočaria srdce každého hobby bajkera a bežca. Návštevníci iste ocenia výhodné možnosti ubytovania a množstvo gastronomických prevádzok aj s regionálnymi špecialitami. V jedinečnom prostredí Bratislavského regiónu sa konajú najznámejšie slovenské preteky pre hobby športovcov.

S viac ako 1.270 účastníkmi z 10 krajín je STUPAVA TROPHY najväčším MTB maratónom v Slovenskej republike. Podujatie vám ponúka celkom až 69 športových kategórii, 207 ocenených si z Bratislavského kraja odnesie domov vybojovanú trofej. Bajkeri si môžu vybrať spomedzi štyroch rôzne dlhých a kvalitne pripravených trás. Svoje miesto si v Stupave nájdu aj jednokolkári. Pre juniorských a detských cyklistov budú pripravené dve špeciálne trate. Pre XC bežcov bude pripravený špičkový 17km pretek v krásnom lesnom teréne. Okrem samotného preteku čaká na účastníkov areál maratónskej dedinky ( s rozlohou 20.000 m2) a v nej program, ktorý sa postará o jedinečné chvíle prežité v Bratislavskom kraji na Slovensku.Návštevníci sa môžu tešiť na divácky atraktívne miesta, výlety vrtuľníkom, slávnostný stan, disko a Expo zónu.Akcia sa koná pod záštitou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja, pána Pavla Freša a pod záštitou organizácieBratislavského regionálneho turizmu a s podporou Primátora hlavného mesta Bratislava, pána Milana Ftáčnika a s podporou Bratislavskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Tourist Board.

cyklisti na stupava maraton

SOBOTA:
A – 105 km MTB
Prevýšenie: 2950 výškových metrov
Štartovné: 15,- € / 20,- € / 25,-€

B – 76 km MTB
Prevýšenie: 2000 výškových metrov
Štartovné: 15,- € / 20,- € / 25, -€

C – 42 km MTB
Prevýšenie: 1100 výškových metrov
Štartovné: 15,- € / 20,- € / 25, -€

D – 25 km MTB
Prevýšenie: 600 výškových metrov
Štartovné: 15,- € / 20,- € / 25, -€

E – 17 km JEDNOKOLKY
Prevýšenie: 420 výškových metrov
Štartovné: 15,- € / 20,- € / 25, -€

NEDEĽA:
F – 3,2 km JUNIOR TROPHY (od 9 do 14 rokov)
Štartovné: 3,- € / 5,- € / 7, -€

G – 0,707 km DETSKÝ CYKLOMARATÓNIK (od 2 do 8 rokov)
Štartovné: 2,- €

H – 17 kmXC – BEH
Prevýšenie: 350 výškových metrov
Štartovné: 13,- € / 16,- € / 19, -€

Trasa „C“ a „D“ má štartové vlny, ktoré štartujú po desiatich minútach. Štartovú vlnu je možné si zvoliť v on-line registračnom formulári.

Zvolená dĺžka trasy je záväzná. Zmeny sú možné bez poplatku, najneskôr 30 minút do štartu jednotlivého preteku.Účastníci štartujú bez cieľového limitu.Podujatie nemá limity účastníkov pre všetky kategórie.

Prihlásenie:
Na preteky sa môžete prihlásiť cez on-line registráciu do 25.7.2013, 23:59 hod. Po on-line registrácii je nutné si prihlášku vytlačiť a priniesť so sebou na prezentáciu. Každý účastník sa musí prezentovať osobne.

Bankové spojenie Slovensko:
TATRA BANKA
Číslo účtu:262 307 6182 /1100
IBAN:SK90 1100 0000 0026 2307 6182
SWIFT / BIC: TATRSKBX

Ako variabilný symbol použite registračné číslo, ktoré Vám bolo pridelené pri registrácii (je uvedené na prihláške, ako aj v zozname prihlásených účastníkov).

V cene štartovného je (platí len pre MTB a XC – BEH):
Každý účastník získa štartové číslo, merací čip, pamätné tričko, tyčinkuPowerBar, promo vzorku PERWOLL Sport&Active od firmy HENKEL, promo balenie CYKLO STAR, DVD z maratónu (bude vyhotovené cca tri mesiace po uskutočnení podujatia).

Občerstvenie na trati(platí len pre MTB a XC – BEH):
Melóny, banány, horalky, koláče, soľ, športový nápoj GATORADE, pitná voda, nealko pivo BIRELL.

Občerstvenie v cieli(platí len pre MTB a XC – BEH):
Guláš, rizoto, pitná voda, 0.5L športový nápoj GATORADE, alebo pivo BIRELL.
Odpadky je možné odhadzovať len na občerstvovacích staniciach GATORADE, ktoré sú v propozíciách vyznačené na mape.

Umývanie a strážené parkovanie bicyklov, sprchy, úschovňa osobných vecí:
Pre MTB pretekárov bude k dispozícii 16 špičkových umývacích boxov CYKLO STAR a ZDARMA bude pripravené strážené parkovisko bicyklov. Pre pretekárov MTB a XC BEH-u budú pripravené oddelené sprchy a úschovňa batožiny.

Ubytovanie:
Účastníkom, ktorí privítajú v Bratislavskom samosprávnom kraji možnosť prenocovania v období pred a počas konania STUPAVA TROPHY, dávame do pozornosti našich partnerov, ktorí okrem iného poskytujú ubytovacie a stravovacie služby. Naši partneri pre Vás pripravili výhodnejšie ponuky na služby, než bežne počas roka poskytujú Hotel-Eminent.sk, ParkHotel.sk, Ubytovanie-Stupava.sk, MaxInn.sk, a BastaPajstun.sk. Každý účastník podujatia si môže uplatniť zľavu na ubytovaní a na prípadných iných službách, ktoré náš partner ponúka na svojej webovej stránke. Na tento účel musí mať cyklista pripravené registračné tlačivo zo samotného STUPAVA TROPHY a občiansky preukaz, ktorými sa na recepcii preukáže.

Preteky sa konajú za každého počasia.
Organizátor pretekov si vyhradzuje právo zmeny programu vo všetkých bodoch týchto propozícii.

Organizátor:
Občianske Združenie MARATÓN
STUPAVA, Bratislavský samosprávny kraj, Slovenská republika, región strednej Európy.

V prípade nejasností nás kontaktujte vo všetkých jazykoch:
Pavol Grujbar, palo@stupavskymaraton.sk – Viac informácii na www.stupavskymaraton.sk
Stránky sú k vzhľadom k medzináročnému zastúperniu súťažiacich a záujemcov o podujatie aj v jazykoch EN, DE, HU, PL