Poplatky u lekára sú niekedy absurdné. Zažili ste už taký?

1
10742

Lekárka doktor zdravie, licencovaná fotoPoplatky u lekára sú témou niekedy až prehnane absurdnou. Žiaľ, sme nútení platiť, pretože hádať sa s vlastným lekárom, pohnevať si ho pre odmietnutie zaplatenia, či pohnevať si ho vôbec svojim nesúhlasným názorom sa nám mnohým skrátka môže vypomstiť. Platiť sme nútení dokonca aj v takých prípadoch, kedy niektoré veci beriete ako samozrejmosť, no pri vracaní karty sestričke si rovno vypýta zopár eur za konkrétnu vykonanú službu. Zostáva vám oči vyočiť a pozerať, či ide o vtip a prečo vlastne musíte platiť.

Osobne ma dosť zaskočilo jednanie nemenovaného lekára, ktorý od manželky pri jedinom vyšetrení zinkasoval 13 EUR, ktoré inde nikto iný neplatí. 10 EUR za objednanie k niečomu, čo malo byť jeho povinnosťou, pretože k objednaniu došlo len preto, že nebol pripravený počas predošlého termínu on sám. 2 EURÁ za vypísanie receptu na lieky. 1 EURO za opečiatkovanie mimochodom jej vlastnej priepustky do práce. Atrament pečiatky ocenený na 1 EURO, pričom výkon tejto práce zabral možno sekundu, je bezočivosť lekára, ktorý pritom vôbec nie je v tomto prípade sám. Na strednom Slovensku sú minimálne dvaja lekári, ktorí v rámci bežného vyšetrenia vytiahnu drahý elektronický tlakomer a zmerajú pacientovi tlak namiesto klasickom. Dajú na výber samotnému pacientovi, či to bude klasický s gumeným pásom, či tento krásny nový biely s displejom. Nepovedia mu však, že jeho použitie je spoplatnené 1€. Dozvie sa to až z informácie lekára sestričke, že bol použitý tlakomer a tá si vypýta euro. Pochopiteľne, bez dokladu. Nejaká bločková lotéria už vôbec neprichádza do úvahy.

Poplatky u lekára vedia prekvapiť
Lekári nás vedia prekvapiť. Stáva sa to mnohým, pretože to mnohí nečakajú. Nevedia a netušia, že ich niečo také čaká a prichádza to ako prekvapenie. S poplatkami a príhodami by sme za normálnych okolností pokračovali, no nemáme v tejto chvíli presné informácie, koľko a za čo všetko si lekár vypýta. Časom článok určite doplníme o príbehy s ktorými sme sa v poslednom čase stretli. Ich absurdnosť prekonáva medze a sú to aj lekári, ktorí sú známi kvalitou svojej práce. Platiť však musíme a nepomohlo proti tomu asi nič, keďže aj medializované informácie nikoho neodradili od zanechania týchto praktík.

Pôrod je niečo celkom iné a oveľa drahšie
To najdrsnejšie, s čím sme sa dosiaľ stretli, je praktika pôrodníkov priamo si vypýtať dar šplhajúci na 4 ciferné sumy v eurách. Tieto dary majú zaistiť, že manželka otecka v očakávaní má mať zaistenú pri pôrode slušnosť a starostlivosť. Akoby tí oteckovia, čo nezaplatia, nemohli očakávať, že manželka prežije a bude s ňou zaobchádzané slušne. Ak poznáte pôrodnicu s ktorou sa nespája skúsenosť oteckov s tým, že si pôrodník vypýta, alebo naznačí, dajte nám o nej vedieť. Rád si ju rezervujem, zároveň si rád raz pozriem ten štandard, ktorý funguje bez úplatku.

Zažili ste absurdný poplatok v ambulancii?

Dajte nám o ňom vedieť do komentárov.

1 komentár

  1. Let it go guys. You can offer every excuse to learn this or that language. The end result will still be the same. Your job will be outsourced and you won’t be able to feed your family. No matter how much you enjoy programming don’t you dare do it. Not if you care about you family. DO NOT DO IT!!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ