Xbox One je od 5. septembra oficiálne na Slovensku. Poteší vás?

0
2008

Oddnes sa oficiálne predáva Xbox One aj na území Českej a Slovenskej republiky. Absolútne najnižšiu cenu medzi väčšími predajcami nájdete vo výške okolo 370 EUR bez hernej výbavy, za to s výkonným obsahom. Xbox One pritom zásadne na našom trhu mešká, keď sa výraznejšie presadilo PS4, pričom samotné Sony netuší, ako je možné, že má PS4 konzola tak nesmierny úspech a rekordné predaje. XBOX One na ktoré si zrejme počkali aj v našich končinách zarytí podporovatelia Xbox konzoli a majitelia zbierky hier pre Xbox, ktorí sa síce aj pred piatkom mohli dostať k svojej novej konzole cez rôzne dovozy, no dnes oficiálne aj s podporou Slovenska. Ak aj máte nejaké hry na predošlé XBOX konzoly, smutnou správou je, že si ich na novej konzole nezahráte. Nebude totiž podporovať spätnú kompatibilitu, čo je jednak nelogické a zároveň smutné.

Xbox one

Oneskorený, ale výkonný
Xbox One sa neoneskoril len u nás, ale spolu s nami sa s ním oficiálne po prvý krát stretávajú aj mnohé ázijské krajiny, arabské krajiny, Škandinávia a veľká časť zvyšnej Európy. Po deviatich mesiacoch sa však konečne dostáva aj k nám. Prekvapí jendoduchým dizajnom, príliš hranatým, ktorý pripomína set-top-box, DVD prehrávač, alebo satelitný prijímač. Od predchodcu Xbox 360 sa líši po dizajnovej stránke, aj výkonnostnej. 8 jadrový procesor je doplnený o 8 GB ram, pričom 3 GB z toho si berie systém. V uvádzanej verzii disponuje 500 GB diskom a Blu_ray mechanikou, ako inak, podporou zvuku systému 7.1 surround, USB 3.0, Wi-fi spojením pre Gamepad (čiže žiaden kábel, čo tešilo už na predchádzajúcej konzole, a samozrejme nechýba to ani pri PS3 či PS4). Kinect sa dočkal taktiež vylepšenia a vo verzii 2.0 disponuje rozlíšením kamery 1920×1080 a dokonalejšou detekciou pohybov a gest. Dizajn ovládačov sa nemení.

Hry pre Xbox One
Na internete je možné zakúpiť aj špeciálne edície rovno s hrami Titanfall, edíciu Forza Motorsport 5 a FIFA 15, edíciu s Kinectom a hrou Dance Central Spotlight, edíciu s kinectom, s hrou Dance Central Spotlight a FIFA 15 k tomu a ďalšie. V každom prípade však majitelia konzoly nemusia mať obavy, či niektoré z pripravovaných noviniek Xbox neobídu. Netsane sa tak pri hitoch ako Alien: Isolation, Battlefield Hardline, D4, DOOM, Far Cry 4, Assassins Creed Unity, Final Fantasy XV, HALO 5, Lara Croft and the Temple of Osiris a mnoho ďalších, ktoré sa v priebehu tohto roka, alebo toho nasledujúceho objavia aj pre Xbox One. Niekoľko noviniek v obchode Gameexpres.sk nájdete nižšie.

 Ryse: Son of Rome (Legendary Edition)
Ryse: Son of Rome (Legendary Edition)
42,99€ 
 Forza 5 (Game of the Year Edition)
Forza 5 (Game of the Year Edition)
42,99€ 
 Dead Rising 3 (Apocalypse edition)
Dead Rising 3 (Apocalypse edition)
42,99€ 
 Metro: Redux CZ
Metro: Redux CZ
37,50€ 
 Madden NFL 15
Madden NFL 15
52,99€ 
 Diablo III: Reaper of Souls (Ultimate Evil Edition)
Diablo III: Reaper of Souls (Ultimate Evil Edition)
56,99€ 
 Sniper Elite 3
Sniper Elite 3
41,99€ 
 Assassins Creed IV: Black Flag CZ
Assassins Creed IV: Black Flag CZ
39,99€ 
 Murdered: Soul Suspect
Murdered: Soul Suspect
46,99€