Tip na knihu: Užite si skvelý historický triler! Rúhač

0
1165

Rúhač, kniha - S. J. ParissováHistorické trilery majú slovenskí čitatelia radi. V posledných rokoch sa darí najmä S.J.Parrisovej, ktorú prezývajú Dan Brown v sukni. Po historických trileroch Kacír a Prorok vyšiel Rúhač, ktorého nepustíte z ruky. „Parrisová ponúka strhujúce čítanie. Bohaté na historické detaily a geniálne zvraty. Navyše  vytvorila úžasnú postavu Giordana Bruna, ktorá isto pretrvá,“ tvrdí populárny britský spisovateľ Sam Bourne, ktorý sám píše thrillery s náboženským pozadím.

Bývalý mních a učenec Giordano Bruno, z ktorého sa stal tajný agent, je naozaj späť. Vychutnajte si pútavý historický triler zo 16.storočia, ktorý vás vtiahne do centra sprisahaneckých plánov v najposvätnejšej anglickej svätyni.

Je leto 1584. Fanatickí katolíci zavraždili protestantského princa Viliama Oranžského a povráva sa, že ďalšia na rade je kráľovná Alžbeta. V Londýne zavládol strach, obyvatelia utekajú pred hrozbou morovej nákazy.

Kontroverzný filozof a vyzvedač Giordano Bruno sa však rozhodne zostať, no cíti, že ho niekto sleduje. Keď sa ocitne zoči-voči svojmu prenasledovateľovi, zistí, že je to žena, ktorú kedysi ľúbil. Teraz je na úteku, lebo ju obvinili z vraždy.

Bruno cestuje do Canterbury, aby očistil jej meno a splnil úlohu, ktorou ho poverili. Šéf kráľovninej výzvednej služby už dlhší čas podozrieva odveké pútnické miesto z náklonnosti ku katolíckej viere a chce od Bruna, aby odhalil zámery nepriateľov. Giordano Bruno sa púšťa do pátrania po skutočnom vrahovi, stiahne ho vír udalostí a vy spolu s ním zažívate napínavé dobrodružstvá, pri ktorých ide o život. Prvotriedny historický triler Rúhač sa začína – začítajte sa do prvej kapitoly.