Tip na knihu: Myslím, že ťa ľúbim (Allison Pearson)

0
1215

Tip na knihu: Myslím, že ťa ľúbim (Allison Pearson)Čo sa stane, keď zistíte, že muž, ktorého ste považovali za svoju lásku, je niekto úplne iný? Odpoveď nájdete v novinke „Myslím, že ťa ľúbim“. Hravo a vtipne napísaný príbeh o priateľstve pretrvávajúcom desaťročia, o zlomených srdciach aj neutíchajúcej nádeji je presne ten typ relaxu, ktorý potrebujete na dovolenku alebo prázdniny. „Absolútne nádherný.“ či „Tento príbeh vás nadchne.“ sľubujú čitateľské ohlasy.

Dve najlepšie priateľky Petra a Sharon žijú v sedemdesiatych rokoch minulého storočia v Južnom Walese a obe zbožňujú speváka Davida Cassidyho. Ich bibliou je časopis pre jeho fanúšičky. Naučia sa naspamäť každé slovo jeho piesní aj všetky listy speváka vychádzajúce v časopise v nádeji na prípadné stretnutie so svojím idolom.
„Mal tridsať miliónov fanúšičiek. Ale je môj. Ako si môžem byť taká istá? Prezradilo mi to porozumenie v jeho očiach. Och, tie oči. Boli ako hlboké zelené jazierka, do ktorých sa môžete celé ponoriť.“

No Petra ani milióny ctiteliek netušia, že listy obdivovateľkám nepíše sám David. Tajomným mužom je Bill Finn, absolvent štúdia anglického jazyka, ktorý sa tak trochu proti svojej vôli stane novinárom píšucim o populárnej hudbe. Jeho povinnosťou je aj zostavenie Veľkého záverečného kvízu o Davidovi Cassidym. Víťazku čaká úžasná odmena – pocestuje na stretnutie so svojou zbožňovanou láskou.

O 25 rokov neskôr žije citovo zranená Petra s trinásťročnou dcérou a aj tá má svoju pubertiacku veľkú lásku. Úplnou náhodou – ak neveríte na osud – Petra zistí, že jej posadnutosť z roku 1974 sa odrazu znovu prihlásila k životu. A Bill, úspešnejší v práci ako v láske, jej musí niečo prezradiť…
Prečítajte si úryvok z knihy „Myslím, že ťa ľúbim.“