Tip na knihu: Barový kvet – spoveď novodobej gejše

0
1488

Šťavnaté čítanie pre každého, koho zaujíma lascívne podsvetie japonských barov. Skutočný príbeh o „plávajúcom svete“, kde aj obyčajnému prepracovanému úradníkovi padajú ženy k nohám – aj keď za poplatok. Cez deň je totiž Tokio typické rušné japonské veľkomesto, ale v noci sa mení na „plávajúci svet“, ukio, v ktorom muži po odchode z práce hľadajú únik v početných baroch….

Novinka Barový kvet je skutočný príbeh Lei Jacobsonovej, ktorá sa presťahovala do Japonska a len pomaly si zvykala na tamojšie zvyky, jazyk a kultúru. Najskôr učila angličtinu v materskej škole, potom pracovala ako hosteska v nočnom klube na tokijskej Ginze. Každý večer sa premieňala na bábiku, ktorej úlohou bolo lichotiť mužom, flirtovať, nalievať im alkohol a popíjať spolu s nimi. Práca novodobej gejše ju svojím falošným leskom priam pohltila.

Úprimná a pikantná spoveď ženy, ktorú fascinoval japonský spôsob života. Príbeh ženy, ktorá sa každý večer musela premieňať na ženu, akou v skutočnosti nebola…až sa postupne začala strácať v tejto zradnej hre fantázií. Neskôr zistila, že je takmer nemožné vyslobodiť sa z pavučiny tohto životného štýlu.
Lea Jacobsonová ponúka v Barovom kvete autentický pohľad na bežný život Tokijčanov, kde je hlboko zakorenená úcta voči autoritám a blaho spoločnosti je povýšené nad individuálny prospech. Tradične dominantní muži si za to nárokujú aspoň ilúziu vlastnej dôležitosti, „plávajúci svet“. Ukio je pominuteľný ako krása kvetu, deštruktívny ako oheň, opojný a návykový ako alkohol…
Prečítajte si úryvok z knihy Barový kvet.