Odviaž sa! Naozaj bláznivý zápisník nie iba pre mladých!

0
1398

Odviaž sa zápisníkToto nie je obyčajná kniha. Vyzerá ako zápisník, ale po čase môže vyzerať úplne inak. Je to bláznivý zápisník pre mladých, tínedžerov, ale aj starších, ktorí sa chcú zabaviť, odreagovať a preveriť svoju kreativitu. Toto je svetový hit, ktorý decká milujú a vzniklo k nemu množstvo bláznivých videí. Odviaž sa! Môj bláznivý zápisník je originálny nápad, ktorý prijali mladí na celom svete. Dostali možnosť pretvoriť si obyčajnú knihu podľa seba a vložiť do nej svoje nápady, netradičné veci a výsledok môže stáť naozaj za to. Po internete kolujú tisícky fotiek, na ktorých je zápisník alebo jeho „pretvorené“ strany.

Kniha je už dlho veľkým hitom napríklad v USA, kde si mladí nahrávajú videá z toho, čo robia s touto knihou a ako plnia úlohy z nej. Kniha obsahuje asi 200 úloh. Niektoré sú vtipné, kreatívne, iné originálne až šialené. Ide o to, aby ste sa odviazali, pobavili a ukázali svoju kreativitu. Na každej strane sú inštrukcie, čo treba urobiť. Napríklad kvapni, oblej a rozmaž stranu kávou…na ďalšej strane urobte odtlačky ruky alebo prstov (samozrejme, najskôr si ich treba niečím zašpiniťJ).  Iná strana radí, aby ste vylisovali listy zo stromov a nalepili ich do knižky, na ďalšej nájdete inštrukciu: „Opíš svoju večeru. Zašpiň, pofŕkaj, rozotri kúsky jedla. Môžeš túto stranu použiť aj ako obrúsok.“

Možno sa niekomu bude zdať bláznivé, čo všetko navrhuje tento zápisník…a niekomu príde ľúto zničiť si knižku. Práve to je však cieľ – odviazať sa a popustiť svojej fantázii uzdu. Vydolovať zo seba kreatívneho ducha a z obyčajného zápisníka môže vzniknúť dielo, ktoré si potom odložíte a keď sa po rokoch k nemu vrátite, budete prekvapení, čoho všetkého ste schopníJ Alebo sa s tým pochválite na sociálnej sieti, či na svojom blogu.

V bratislavskom Auparku sa v stredu konala prvá akcia k tomuto novému fenoménu s názvom Odviaž sa! Celé popoludnie tam prichádzali deti s rodičmi, aby plnili úlohy ako triafanie mokrou loptičkou do terča, písanie slov odzadu, písanie perom v zuboch, či lepenie papierovej reťaze.  O zábavu sa starala moderátorka Rádia Európa 2 Dominika Dadíková a decká mohli vyhrať knihu Odviaž sa! Môj bláznivý zápisník.
Pozor, zábava s netradičnou knižnou novinkou pokračuje celé leto – každý týždeň môžete vyhrať  100€. Všetko sa dozviete na www.odviazsa.sk.