Nový knižný triler pre mladých čitateľov: Zákerná hra R. Jamesovej

0
1126

Ikar, Zákerná hraCelá moja posteľ bola posiata pavúkmi. Čierna hmýriaca sa masa. Bolo ich tam toľko, že pod nimi skoro nebolo vidieť bielu prikrývku. Posteľ plná pavúkov. Ako v nejakej nočnej more. Doriti!
Cúvol som o krok a zakryl som si ústa. Takmer sa mi zdvihol žalúdok od šoku a odporu. Schádzali po nohách postele na dlážku, liezli po stenách. Keď som sa obzrel, videl som, že sa rozliezajú na všetky strany. Boli všade – liezli na záclony, strop, parapet. Niekoľko sa ich blížilo po dlážke k mojim nohám.

Toto je úryvok zo Zákernej hry, nového trileru pre mladých, ktorý je plný zvratov a nečakaných prekvapení. Strhujúce a napínavé čítanie od autorky Krásnej beštie, ktorá sa stala vydavateľskou senzáciou a ako debut ju preložili do 30 jazykov. Hlavný hrdina Tim si zúfalo hľadá nový podnájom. Jeho bývalá priateľka Lilla ho vyhodila z bytu a život sa mu od základov zmenil. Keď sa mu pritrafí výhodné ubytovanie vo vychytenej štvrti Sydney, považuje to za veľké šťastie. Zo starodávneho sídla však behá mráz po chrbte, čudácky pôsobí aj majiteľka, mladá Anna, trpiaca agorafóbiou. A tam sa to iba začína…

Anna už pol roka nevyšla na denné svetlo. Tima jej psychická porucha neodradí, no keď sa v dome začnú diať zvláštne, hrôzu naháňajúce javy, pochytí ho oprávnený strach. Žeby sa Anna predsa len pomiatla? Alebo si má radšej posvietiť na bývalú lásku, ktorá sa mu opäť pripletie do života?  Postupne sa ozývajú temné tiene minulosti a Tim sa znenazdajky ocitá uprostred zákernej hry bez šance na únik.

Ak máte chuť na triler plný tajomstiev a romantiky, Zákerná hra je presne pre vás. Začítajte sa do nej a urobte si pohodlie, lebo chvíľami budete sedieť od napätia na okraji stoličky. Rebecca Jamesová je zručná rozprávačka, ktorá vie vystavať atmosféru plnú psychického napätia. Kniha, ktorú si vychutnáte do poslednej stránky.