Na úteku pred vrahom! V novinke Temné miesta

0
1663

Temné miesta, knihaZ ničoho vám nebudú behať po tele zimomriavky tak ako z tohto príbehu. Temné miesta priam vybuchujú nervnou energiou a zlovestným, nevraživým humorom, z ktorých vám naskakuje husia koža aj v teplý letný večer,“ napísal Dallas Morning News.
Dômyselne zosnovaná zápletka v Temných miestach poteší každého milovníka kvalitného trileru – ale rovnaký pôžitok mu prinesie aj Flynnovej próza, neľútostná, drsná a výbojná.

Libby mala sedem rokov, keď jej matku a dve sestry zavraždili pri „satanskom rituáli“ v Kinnakee v štáte Kansas. Prežila – a vo svedeckej výpovedi označila ako páchateľa svojho pätnásťročného brata Bena. O dvadsaťpäť rokov neskôr ju vypátra Vražedný klub – tajné spoločenstvo posadnuté slávnymi zločinmi – a začne z nej vyťahovať podrobnosti. Dúfajú, že objavia dôkaz, na základe ktorého by Ben získal slobodu. Libby zasa dúfa, že využije masakru svojej rodiny, aby si trochu prilepšila. Rozhodne sa spojiť s ľuďmi, ktorí v nej mohli hrať nejakú úlohu, a podávať členom klubu informácie za finančnú odmenu. Ako sa presúva z podradných striptízových klubov do spustnutých oklahomských turistických miest či na vidiek, vychádza najavo ohromujúca pravda a Libby sa ocitne tam, kde začala – na úteku pred vrahom.

Jedna z najlepších kníh roku 2009 podľa The New Yorker.

„Strhujúci hrôzostrašný príbeh od autorky, ktorá vie, ako na to,“ napísal Chicago Tribune o novinke Temné miesta. Gillian Flynnová je naozaj fascinujúca rozprávačka, má prirodzený zmysel pre stupňovanie napätia, o čom sme sa mohli presvedčiť už pri hite Stratené dievča (sfilmovaný v hlavnej úlohe s Benom Affleckom, režisérsku taktovku držal uznávaný David Fincher). V Temných miestach citlivo mixuje psychológiu postáv s ľudskou zvrátenosťou.

Podľa britského denníka The Guardian predstihli Temné miesta aj ďalšiu knihu Gillian Flynnovej Ostré predmety. Táto kniha získala literárnu cenu Dagger Award.
Aj po Temných miestach siahli filmári a práve v júni prichádza do našich kín sfilmovaná verzia v hlavnej úlohe s Charlize Theronovou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ