Knižné novinky: Stephen King a jeho novinka Doktor Spánok

0
1463

Doktor spánok, IKAR, Stephen KingVidí mŕtvych ľudí, je obdarený „žiarením“ a tak pomáha prechádzať cez prah smrti umierajúcim. Je to dar alebo prekliatie? V detstve si veľa vytrpel, zažil príšerné veci a trpí aj pre nadprirodzené schopnosti. Aj preto dostane prezývku Doktor Spánok. Je tu nový Stephen King! King sa vracia ku svojmu kultovému hororu Žiarenie, ktorý úspešne sfilmoval Stanley Kubrick v hlavnej úlohe s Jackom Nicholsonom.

Doktor Spánok je opäť starý dobrý King – už na prvých desiatkach strán je to špičkové hororové čítanie, na aké sme u Stephena Kinga zvyknutí.

Danny Torrance len o vlások unikol smrti z rúk vlastného otca v hoteli Pekná vyhliadka. Dospel, no zdedil sklony k alkoholizmu po svojom otcovi, a hoci alkohol tlmí žiarenie, chráni ho pred prízrakmi, čo ho oberajú o zdravý rozum, predsa len alkohol skrýva viac zla. Preto sa rozhodne zmeniť svoj život. Odsťahuje sa do nového mesta, nájde si nových priateľov a pridá sa k Anonymným alkoholikom. Pracuje ako ošetrovateľ s prezývkou Doktor Spánok.

Pozrite si TRAILER k novinke Doktor Spánok:

A potom sa niečo stane. S Danom sa telepaticky spojí dievča s rovnakými schopnosťami, aké má on. Dan vie, že malej Abre musí pomáhať, tak ako jemu v Peknej vyhliadke pomohol šéfkuchár Dick Hallorann. Abre ide o život. Ohrozujú ju prázdni diabli, monštrá v podobe ľudí združené v kmeni s názvom Pravý uzol. Títo dlhovekí tvorovia bez morálky a súcitu potrebujú na svoju existenciu pravidelne konzumovať to, čo nazývajú „para“ – energiu nadprirodzene nadaných detí. Takých, akým bol kedysi Danny a akým je dnes Abra, najvýdatnejší zdroj „pary“.
Poľovačka na Abru sa začína… Napriek svojim obdivuhodným nadprirodzeným schopnostiam by zrejme bola stratená, ale našla si ochrancu – Dana Torrancea.

Začnite čítať novinku Stephena Kinga Doktor Spánok hneď teraz.