Knižné novinky: Khaled Hosseini a jeho nový román A hory odpovedali ozvenou

0
1219

Ikar, A hory odpovedali ozvenouKhaled Hosseini, autor bestsellerov Majster šarkanov a Tisíc žiarivých sĺnk, prichádza s novým nevšedným románom A hory odpovedali ozvenou o tom, ako milujeme, ako sa staráme jeden o druhého a ako naše životné rozhodnutia rezonujú naprieč generáciami.  S jeho hrdinami prejdeme od afganského Kábulu do Paríža, San Francisca, aj na grécky ostrov Tinos.

Pari má tri roky a jej veľký brat Abdulláh desať. Sú to polosiroty z afganskej dedinky, ktoré majú nádherný a jedinečný vzťah. Pre Abdulláha je jeho malá sestra to najdrahšie, čo má, a obetavo jej nahrádza mamu. Zakaždým sa čudoval, ako môže také drobné krehké telo pojať toľko radosti a toľko dobroty. „Pari bola jediný človek na svete, ktorý by ho nikdy nezranil, ba ani nemohol zraniť. V niektoré dni mal Abdulláh pocit, že len Pari je jeho jediná skutočná rodina, ktorú ešte má.“ Jediná životná situácia však ovplyvní nielen ich životy, ale zasiahne aj množstvo ľudí okolo nich a stane sa svedectvom morálnej zložitosti života.

A hory odpovedali ozvenou je román o generáciách, cez ktoré Hosseini preniká do našej výchovy a našich spletitých vzťahov. Ukazuje, ako vieme zraňovať, zrádzať, ale aj  rešpektovať a obetovať sa jeden pre druhého. A pripomína tiež to, ako nás neraz zarazí konanie našich najbližších v osudných okamihoch. Je to nezabudnuteľný román o hľadaní stratenej časti každého z nás, aj kúska z iných ľudí, ktorých milujeme alebo nás s nimi v živote spája nejaké puto. A hory odpovedali ozvenou je správna kniha do kresla, či na pohovku, kde sa spomalí čas a necháte sa unášať nádherným príbehom o šťastí v pokore, o ktorom možno ani len netušíme.

Khaled Hosseini patrí medzi najobľúbenejších svetových autorov – z jeho hitov Majster šarkanov a Tisíc žiarivých sĺnk sa predalo 50 miliónov kníh vo viac ako sedemdesiatich krajinách sveta. Majster šarkanov sa držal neuveriteľných 103 týždňov na 1.mieste prestížneho rebríčka bestsellerov New York Times. Khaled Hosseini je vyslancom USA pri UNHCR (Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov) a založil tiež nadáciu, ktorá poskytuje humanitárnu pomoc ľuďom v Afganistane.

Začítajte sa do dojímavého príbehu Khaleda Hosseiniho:  http://bit.ly/kh_uryvok