Knižná novinka: Jo Nesbo a jeho Pancierové srdce

0
1030

Pancierové srdce, jo NesboŠkandinávsky krimi autor Jo Nesbo je svetovou hviezdou – milióny predaných kníh, mnohé ocenenia a vlani si podmanil aj slovenských čitateľov. Jeho Snehuliak si kúpili desaťtisíce ľudí a tam, kde sa skončil tento skvelý triler, začína sa ďalší mrazivý príbeh Pancierové srdce. Úžasná naháňačka za sériovým vrahom, pri ktorej sa rozhodne nebudete nudiť. Príbeh je plný nečakaných zvratov, vzrušujúcich akcií, intríg, brutálnych scén, neobvyklých nápadov a zaujímavých postáv.

Médiami sa šíria poplašné a najmä šokujúce správy. Našli sa dve mŕtve ženy utopené vo vlastnej krvi. Vrah po sebe nezanechal stopy, hoci polícia prezrela všetko mimoriadne dôkladne. Žiadne odtlačky prstov, kúsky kože, vlasy, chlpy…absolútne nič. Vyšetrovanie sa nehýbe z miesta a jediný, kto by mohol pomôcť, zmizol. Bez stopy…

Tak sa začína ďalšia lahôdka pre fanúšikov severskej detektívky Pancierové srdce. Nekonvenčný detektív Harry Hole sa stratil a ukrýva sa kdesi v špinavých ópiových brlohoch Hongkongu, aby unikol nielen veriteľom, ale najmä traume zo svojho posledného prípadu.
Len čo sa vráti do Osla, vrah udrie znova. Navonok sa zdá, že obete nemajú nič spoločné. Avšak Harry zistí, že vrah zabíja podľa určitého kľúča a zavraždení budú nasledovať…

Harry Hole je typ policajta, ktorý má svoje chyby, temnú minulosť, nevysporiadané vzťahy. Predovšetkým je to však vyšetrovateľ, ktorý s maniakálnou vytrvalosťou sleduje každú stopu – či už vedie na krajný sever mrazivého Nórska, alebo do horúcej vyhne Afriky niekde na hranice medzi Kongom a Rwandou.

Začítajte sa, aký brutálny je sériový vrah v novinke Pancierové srdce!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ