Imámova dcéra: Smrť za poškvrnenie rodinnej cti!

0
1349

Pre mnohých bude táto kniha kultúrnym šokom, pre ďalších mrazivým čítaním o odvážnej žene, ktorá sa dokázala oslobodiť od monštier. Podľa čitateľov i kritiky je to jedna z mála kníh, ktoré prečítate ešte v deň ako si ju kúpite. Nádherný príbeh o úteku mladej ženy pred životom plným ponižovania k životu naplnenému láskou a manželstvom s milovaným mužom.

Imámova dcéra rozpráva skutočný príbeh oddanej moslimky Hannah Shahovej, dcéry imáma, vodcu mešity a náboženského spoločenstva moslimov. Žije v pakistanskej rodine v Anglicku, ale za zatvorenými dverami, ako motýľ chytený do siete. Takmer desať rokov ju jej otec fyzicky týral a sexuálne zneužíval v pivnici ich domu. Ako šestnásťročná zistila, že ju chcú vydať proti jej vôli do Pakistanu. Pozbierala odvahu a utiekla z domu.
Z pohľadu rodiny však spáchala ešte jeden, ten najťažší hriech – prestúpila na kresťanskú vieru. Preto ju neúprosne prenasleduje vlastný otec, aj bratia, ktorí chcú sestru potrestať za poškvrnenie rodinnej „cti“ smrťou. Vystrašená, ale odhodlaná Hannah musí hľadať nové a nové úkryty.

Prečítajte si úryvok z knihy Imámova dcéra.
Hannah sa napokon podarí dostať svoj život do normálnych koľají. Oslobodí sa od pocitu hanby, odmietne náboženskú neznášanlivosť a predovšetkým sa zbaví tieňov neradostného detstva, ktoré ju ustavične prenasledujú. Presvedčivý a desivý príbeh o neznášanlivosti, krutosti najbližších, ktorým dôverujete, no oni túto dôveru zradia tým najhorším spôsobom…