Za útokom v Izmire bola Strana kurdských pracujúcich

0
1711

16680428 - istanbul, turkey - may 1: the demonstrators who are against to prohibition of 1 may celebration were arrested by the police on may 1,2007 in istanbul,turkey

V súvislosti s útokom v Izmire v Turecku zadržali 18 ľudí

(TASR) – Turecký minister spravodlivosti Bekir Bozdag dnes informoval, že v spojitosti so štvrtkovým výbuchom a prestrelkou v západotureckom meste Izmir bolo v krajine zadržaných 18 ľudí. 


Tip redakcie: Rusko začína sťahovať vojsko zo Sýrie


Za útokom v Izmire bola Strana kurdských pracujúcich (PKK)

Bozdag okrem toho vyhlásil, že turecké úrady „nemajú pochybnosti“, že rozkazy na spáchanie spomínaného útoku vydala Strana kurdských pracujúcich (PKK), ktorá je v Turecku zakázaná. Guvernér provincie Izmir, Erol Ayyildiz, sa vyjadril v podobnom duchu, pričom spresnil, že o účasti sympatizantov PKK na útoku svedčili už prvé fakty. Dodal, že páchatelia útoku boli vyzbrojení samopalmi typu Kalašnikov a granátmi.

Turecká polícia sa vo štvrtok pred budovou okresného súdu v Izmire pokúsila zastaviť auto, v ktorom sa údajne nachádzali dve osoby. Strhla sa však prestrelka a osoby v aute pri pokuse o útek z neho aktivovali aj bombovú nálož. Pri výbuchu prišli o život dvaja ľudia – policajt a zamestnanec súdu – a ďalších najmenej päť osôb bolo zranených. Stav niektorých zranených je kritický. Útočníci boli zabití. Tento útok bol posledným zo série násilností, ktoré sa v Turecku odohrávajú v poslednom období.

Čítaj tiež:

CES 2017: S týmito topánkami budete skutočne cítiť virtuálnu realitu

Štyroch väzňov z Guantánama poslali do Saudskej Arábie

CES 2017: Táto inteligentná kefa na vlasy vás naučí ako sa správne česať