Imigranti v USA to už majú zrátané

0
1777

55407091 - las vegas nevada, december 14, 2015: republican presidential candidate donald trump speaks at campaign event at westgate las vegas resort & casino the day before the cnn republican presidential debate

USA: Trump podpísal výnos o výstavbe múru na hranici s Mexikom

(TASR) – Americký prezident Donald Trump podpísal dva výnosy týkajúce sa výstavby bezpečnostného múru na hranici USA s Mexikom a nelegálnej imigrácie.


Tip redakcie: Angela má vyzývateľa


USA postaví múr s Mexikom, Trump podpísal dekréty

Trump týmto krokom splnil jeden z hlavných sľubov, ktoré dal ešte počas svojej predvolebnej kampane. Dekréty podpísal na ceremónii na ministerstve vnútornej bezpečnosti. Prvý z podpísaných prezidentských výnosov umožní výstavbu „veľkej fyzickej bariéry na južných hraniciach“, povedal ešte pred podpisovaním na tlačovom brífingu v Bielom dome prezidentov hovorca Sean Spicer.   

Toto nariadenie počíta tiež s posilnením financovania agentov pohraničnej stráže, rozšírením zadržiavacích priestorov pre ilegálnych migrantov a zaisťuje deportácie osôb.    

Druhý výnos sa týka orgánov činných v trestnom konaní zasahujúcich v prípade neoprávnených migrantov. Nariadením sa končí financovanie z federálneho rozpočtu pre tzv. azylové mestá alebo štáty, ktoré odmietajú uplatňovať imigračné zákony a stíhať nelegálnych prisťahovalcov.

Čítaj tiež:

Konečne sme sa dočkali nominácií na Oscara. Kto je na tom najlepšie

Bermudský trojuholník je pasé. Toto sú tri najstrašidelnejšie miesta na zemi

V Budapešti môžu vodiči áut používať zdarma hromadnú dopravu