Trump sa zbavil spolupracovníka šíriaceho konšpiračnú teóriu

0
2010

USA: Trump sa zbavil spolupracovníka šíriaceho konšpiračnú teóriu

(TASR) – Novozvolený prezident USA Donald Trump vylúčil zo svojho tímu osobu, ktorá sa podieľala na šírení bizarnej konšpiračnej teórie, spájajúcej porazenú prezidentskú kandidátku Hillary Clintonovú so sexuálnym zneužívaním detí.


Tip redakcie: Firmy pozor, Facebook nie je LinkedIn. Robte ho správne


Americké médiá ešte v utorok (miestneho času) uviedli s odvolaním sa na Trumpovho hovorcu Jasona Millera, že v tzv. prechodovom tíme budúceho šéfa Bieleho domu už nebude pôsobiť Michael G. Flynn (33), syn generálporučíka vo výslužbe Michaela T. Flynna (57), ktorý má obsadiť post národno-bezpečnostného poradcu prezidenta.

Flynn šíril  nepravdivé klebety

Flynn mladší prostredníctvom internetovej siete Twitter rozširoval fámy o existencii skupiny obchodujúcej s pedofilným sexom, zahŕňajúcej predstaviteľov Demokratickej strany vrátane Clintonovej a šéfa jej volebnej kampane Johna Podestu. Skupina údajne operovala z washingtonskej pizzerie Comet Ping Pong, čomu zodpovedá označovanie tejto aféry ako „Pizzagate“. Zverejnené tvrdenia údajne vychádzajú z Podestových e-mailov získaných hakermi, ktoré obsahujú podozrivo pôsobiace spojenie „pizzové večierky“.

20712139 - sen. hillary clinton (d-ny), wife of former u. s. former president bill clinton, speaks at a little rock, ak luncheon honoring the first ladies of the state in front of the state flag november 17, 2004 in little rock, ak

Novozvolený viceprezident Mike Pence pre stanicu CNN uviedol, že Flynn mladší pomáhal svojmu otcovi s plánovaním ohľadne prevzatia funkcie poradcu prezidenta, čo však „už teraz neplatí“. Kontroverznými vyjadreniami v sociálnych médiách je známy aj samotný Michael T. Flynn, ktorý v súvislosti s aférou Pizzagate čelí pochybnostiam o tom, či je spôsobilý zastávať navrhovanú funkciu. Rozšírené tvrdenia o Clintonovej skupine zneužívajúcej deti viedli v nedeľu k incidentu, pri ktorom prišiel do uvedenej reštaurácie vo Washingtone muž ozbrojený puškou, aby podľa vlastných slov preveril, do akej miery sú pravdivé. Ozbrojenec pochádzajúci zo Severnej Karolíny minimálne jedenkrát vystrelil, než sa vzdal polícii, pričom však nikoho nezranil.

Michael G. Flynn v rovnaký deň na Twitteri napísal, že aféra Pizzagate „zostane príbehom, až kým sa nepotvrdí, že bola falošná“.

Čítaj tiež:

Americké ministerstvo obrany premrhalo 125 miliárd dolárov

Členské štáty EÚ súhlasia s podpisom dohody s Kubou

Skupina Rolling Stones má nový klip. Neuhádnete, kto si v ňom zahral