Rakúsky minister zahraničných vecí obhajoval uzavretie hraníc pred migrantmi

0
1457

54842560 - idomeni, greece - march 8, 2016: thousands of immigrants are in a wait at the border between greece and fyrom waiting to cross the borders to fyr of macedonia.

(TASR) – Uzavretie tzv. balkánskej cesty pre migrantov pokúšajúcich sa dostať do strednej a severnej Európy bolo správnym opatrením a napriek pôvodným výhradám sa stalo akceptovanou praxou, domnieva sa rakúsky minister zahraničných vecí Sebastian Kurz.


Tip redakcie: V Benátkach sa začal tradičný karneval, potrvá do 28. februára


Rakúsky minister navštívil utečenecké tábory

Šéf rakúskej diplomacie to povedal novinárom v nedeľu po rokovaniach so svojím macedónskym rezortným partnerom Nikolom Popoským, píše agentúra AP. Kurz a Poposki navštívili v nedeľu utečenecký tábor v meste Gevgelija, na južných hraniciach Macedónska s Gréckom. Rakúsky minister pri tejto príležitosti pochválil Macedónsko za úlohu, ktorú zohralo pri zabezpečovaní európskych hraníc. Dnes by mal Kurz navštíviť podobný utečenecký tábor na severných macedónskych hraniciach so Srbskom.  

Pred uzavretím balkánskej cesty v marci 2016 prešlo cez Macedónsko vyše milióna utečencov a migrantov smerujúcich do bohatších členských krajín Európskej únie. Po uzavretí tejto trasy zostáva v Macedónsku uviaznutých ešte približne 200 migrantov.

Čítaj tiež: 

V Benátkach sa začal tradičný karneval, potrvá do 28. februára

Letuška zachránila dievča pred obchodom s bielym mäsom tajným odkazom na toalete

Úžasný Nový Zéland má predsa aj negatíva

ZANECHAŤ ODPOVEĎ