Prebieha hlasovanie. TOP severské krimi a TOP autor

0
1608

Hlasovanie Severské krimi

Severské krimi je už niekoľko rokov fenoménom aj na Slovensku a tak si jeho fanúšikovia po druhý raz vyberajú TOP autora a TOP 3 najlepšie detektívky. Zahlasujte aj vy a HRAJTE o skvelé ceny – zájazd do mrazivého Nórska, balíčky kníh či poukážky na nákup kníh.

HlasovanieSK

Samuel Bjork, Karin Fossum, Anders de la Motte, Jorn Lier Horst, Camilla Lackbergová, Henning Mankell, Hans Rosenfeldt a Michael Hjort a mnoho ďalších.

Kto je TOP (najobľúbenejší) severský autor za rok 2016?
A ktorá je NAJ (najlepšia) severská detektívka za uplynulý rok?

Čitatelia na Slovensku sa môžu počas celého apríla zapojiť do ankety, ktorá možno prinesie zaujímavé výsledky. Anketa beží na www.severskekrimi.sk, a jej partnermi sú štyri najväčšie internetové kníhkupectvá Martinus, Gorila, Panta Rhei a Bux. Anketu podporujú aj vydavateľstvá ako Ikar, Albatros Media, Premedia a ďalšie.

Záujem o severské krimi odštartoval celosvetový úspech Stiega Larssona a jeho trilógie Millennium. Existuje však aj názor, že „larssonmánia“ bola skôr iba akýmsi spúšťacím mechanizmom, pretože dobrých autorov tohto žánru bolo aj pred ním dosť, hoci úspech Larssona zostane zrejme neprekonaný.

Väčšina domácich i zahraničných recenzentov sa pri hodnotení severských trilerov zhoduje v názore, že sú dobre, moderne a svižným tempom napísané príbehy zo súčasnosti.
Sú to napínavé a strhujúce texty, ktoré človeka doslova „prilepia ku knihe“.
Severským autorom nechýba literárny kumšt a poctivá práca s textom. Tieto navonok nepodstatné detaily, z ktorých je zložené výsledné dielo, vie čitateľ náležite oceniť.

Odštartovala tak druhá anketa o TOP autor a TOP severské krimi na Slovensku. Zahlasujte aj vy a hrajte o skvelé ceny, ktoré potešia každého fanúšika nielen Severanov (poznávací zájazd do Nórska), ale všetkých fanúšikov kníh a dobrého čítania.

Čítajte tiež:

Knižná novinka: Da Vinciho kód – nová verzia pre mladých

5 kníh, po prečítaní ktorých budete chcieť cestovať

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ