Belgicko vyhosťuje tisíce cudzincov ročne

0
1193

Brusel (TASR) – Počas uplynulých piatich rokov belgické úrady vyhostili z krajiny 25.883 osôb. Dôvodmi pre takýto postup boli prevažne nelegálny pobyt alebo kriminalita. V Belgicku zároveň prudko stúpa počet zločinov súvisiacich s terorizmom.

Väčšina vyhostených cudzincov má tiež zákaz vstupu do Belgicka a do Schengenského priestoru na dva až päť rokov. Informoval o tom belgický denník La Derniere Heure na základe štatistík belgického štátneho tajomníka pre azyl Théa Franckena.

„Väčšina zákazov vstupu na územie je odôvodnená nelegálnym pobytom alebo správaním dotyčných osôb, ktoré bolo vyhodnotené ako vážna hrozba pre verejný poriadok a národnú bezpečnosť, ak boli dotyční raz alebo viackrát odsúdení,“ uviedol Francken.

Zákaz vstupu na územie vydáva od roku 2012 belgický cudzinecký úrad.

Belgický denník tiež informoval, že za uplynulých sedem rokov výrazne stúpol počet spáchaných trestných činov, ktoré majú teroristické pozadie. Kým v roku 2010 Belgicko zaznamenalo 649 takýchto činov, vlani ich bolo takmer šesť tisíc. Celkovo ich tamojšie úrady za uplynulých sedem rokov registrujú 18.884.

Čítajte tiež:

Dôvodom útoku na autobus Borussie bola špekulácia s cenou akcií

Démoni a ochrnutie počas spánku. Prekonali ste spánkovú paralýzu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ