Aktuálne: Jasné fakty, ktoré máme o zostrelenom lete MH17

0
3511

Austrálsky denník News zozbieral fakty, ktoré zatiaľ máme o zmiznutom lete MH17. Dnes už vieme, že zomrelo 298 ľudí na palube lietadla, ktoré bolo zostrelené nad Ukrajinou. V júli to budú dva roky od zmiznutia obrovského Boeingu spoločnosti Malaysia airlnes a aj keď prešla dlhá doba, sme múdrejší čo sa vlastne stalo na palube MH17 a je niekto zodpovedný?

MH17-nehoda

  1. Lietadlo bolo zostrelené hlavicou

Civilné lietadlo letu MH17 bolo zostrelené pomocou vojenskej hlavice, ktorá priamo nenarazila do trupu lietadla. Vybuchla tesne vedľa neho (zhruba jeden meter) a do vzduchu rozstrelila stovky nábojov, ktoré zasiahli aj trup lietadla. Len pár sekúnd po explózii zahynuli všetci na palube.

2. Všetci boli v momente mŕtvi

Správa ďalej hovorí o tom, že všetci pasažieri zomreli v priebehu pár minúť na zranenia, ktoré im spôsobili stovky nábojov rosztrelených na všetky strany. To je dokopy 298 ľudí za menej než 10 minút.

3. Bola to obrovská masová vražda

Veľa obetí ostalo neidentifikovaných, nakoľko lietadlo padlo z letovej výšky 10 tisíc metrov.

4. Vyšetrovanie pokračuje

Vyšetrovanie nehody, (alebo vraždy) MH17 naďalej pokračuje a doposiaľ neboli vydané  závery.

ZDROJ: http://www.news.com.au/world/middle-east/small-players-in-macabre-game-5-things-we-learnt-from-mh17-inquest/news-story/d537910918945d1a3f2caf72bca7b3a3