Hľadáme ideálne študentské bývanie na nový akademický rok: Prehľad internátov aj cien!

0
1666
Hľadáme ideálne študentské bývanie na nový akademický rok: Prehľad internátov aj cien!
4 (80%) 5 votes

Najlepšie internáty v Bratislave: Otáznik nad bývaním tisícok slovenských študentov visí čoraz viac. Nový školský rok sa totiž nezadržateľne blíži a mnohí stále nevedia, kde sa ubytovať. Aby toho nebolo málo, hľadanie bývania komplikuje aj horšia kvalita internátov s nedostatočnou kapacitou izieb.

Najlepšie internáty v Bratislave

Hlučné internáty pôsobiace ako králikárne za málo peňazí či slušný prenájom s cenou zopár stoviek eur mesačne? Alebo čo tak zlatá stredná cesta, ktorou je seriózna izba na priváte, za ktorú nedáte viac ako 150€? Na dostatok ponúk spojených s možnosťou bývania sa študenti sťažovať nemôžu. Otázne ostáva, podľa čoho si vybrať, akú cenu považovať za primeranú a najmä kedy začať ubytovanie riešiť. Najlepšie internáty v Bratislave sme podrobili dôkladnému porovnaniu.

Najlepšie internáty v Bratislave
Zdroj

Bývanie na internáte stráca na príťažlivosti

Aj keď podiel študentov ubytovaných na internátoch je v porovnaní s obyvateľmi privátov podstatne vyšší, v posledných rokoch sa citeľne zmenšuje. Dôvody sú jasné, internáty nie sú vyhovujúce a študenti nemajú ideálne podmienky na bývanie a štúdium. Vzhľadom na to sa záujem o lôžko stáva skôr z núdze cnosť, ktorá je viac o peniazoch ako o komforte a kvalite.

Prehľad vybraných internátov v krajských mestách, ktoré stoja za to :

Internát Cena izby za mesiac* Internát Cena izby za mesiac*
Družba (BA) Od 63,03€ ŠD Staničná (TN) Od 71€
Mladá Garda (BA) Od 79,30€ Veľký Diel (ZA) Od 44€
Mýtna (BA) Od 100,50€ Hliny (ZA) Od 40€
Mlyny (BA) Od 46,53€ ŠD UMB (BB) Od 49€
ŠD Akademická (NR) Od 68€ ŠD Nám.Mládeže (PO) Od 45€
ŠD Miloša Uhra (TT) Od 47€ Jedliková (KE) Od 63€

* v tabuľke sú zaznamenané najnižšie dostupné ceny, ktoré platia len vo vybraných izbách

 V Bratislave nájdete aj súkromný internát

Za kvalitu sa pripláca, čo platí v prípade bratislavských internátov a privátov dvojnásobne. Ak ale priplatiť, tak nech to stojí za to a bývanie ponúkne dostatok súkromia a komfortu. Podariť sa to môže v prípade rezervácie lôžka v súkromných rezidenciách, ktoré sú zriadené napríklad v bratislavskej Inchebe. Tie sú síce o niečo drahšie, no porovnateľne kvalitnejšie, ako tradičné internátne izby.

Ceny za ubytovanie v akademickom roku 2016/2017 :

  • posteľ v 2-lôžkovej izbe 180 €/mesačne, v prípade izby s balkónom 199€
  • samostatná 1-lôžková izba 320 €/mesačne, v prípade izby s balkónom 350€

 Pribúdajú študenti preferujúci prenájom bytov

Súkromné internáty sa na Slovensku zatiaľ nerozšírili vo veľkom, takže riešením sú priváty. Aktuálne sa dokonca dajú zohnať lacnejšie, ako izby v Inchebe a iných podobných objektoch.  Najčastejším variantom je prenájom bytu skupinou študentov, ktorí si rozdelia izby a každý býva v samostatnej miestnosti. Na základe toho sa medzi nich rozpočíta cena prenájmu, ktorá závisí od viacerých kritérií, najmä od mesta, lokality, pôvodu bytu alebo počtu ubytovaných.

Dobré podmienky bývania sa môžu dosť podstatnou mierou podpísať na úspešnom štúdiu, takže šetriť na ubytovaní nie je veľmi rozumné. Vidíme, že slovenské internáty sú síce lacné, no máloktoré ponúkajú štandard. Možností je ale viacej, takže ak ste ochotní priplatiť, skúsiť môžete priváty alebo u študentov bratislavských škôl aj súkromný internát na západný štýl.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ