Volania cez facebook už aj na Slovensku, cez Android alebo iOS

0
2677

Facebook priniesol ďalšiu revolučnú zmenu- novinka, ktorú testovali v USA k nám prináša telefonovanie zadarmo. Telefonovanie si budú môcť užiť všetci majitelia telefónov s operačným systémom Android alebo iOS.

Telefonovanie je ľahko zvládnuteľné pre každého. Potrebné je iba stiahnuť si bezplatnú aplikáciu a byť pripojený k internetu. Avšak s operačným systémom iOS nie je potrebné inštalovať Facebook Messenger, stačí obyčajná aplikácia Facebook. Po otvorení aplikácie sa trošku zložitejšie hľadá funkcia, ale po kliknutí na rozšírené informácie ( v telefóne „i“ ) sa zobrazí či je možné zavolať priateľovi. Priateľovi telefón zazvoní ako pri normálnom hovore a rozhovor môže začať.
Kvalita nie je dokonalá, dala by sa prirovnať ku kvalite aplikácii Skype. Spojenie trvalo trošku dlhšie ako pri normálnom hovore, ale iné nedostatky sa nevyskytli.

Facebook Messenger taktiež priniesol ďalšie novinky ako minimalizácia chat okienka a možnosť ďalšieho prehliadania v telefóne či vylepšené presúvanie medzi viacerými okienkami chatu. Objavila sa aj nová funkcia, vďaka ktorej si môžete sms správy a konverzáciu z Facebooku zlúčiť do jedného. A mnoho ľudí potešia aj nové smajlíky.

Mnoho ľudí táto nová funkcia potešila, či však poteší aj mobilných operátorov je otázne, keďže telefonovanie je zadarmo a dĺžka hovoru je neohraničená. Množstvo ľudí túto funkciu začalo hneď využívať, niektorých odradil fakt, že by mohli byť ich hovory nahrávané. A aký je váš názor na túto novinku? Chystáte sa ju využívať alebo zostanete verný starému dobrému chatu?