Recenzia: IPhone 7 v roku 2019?

0
1518

IPhone patrí medzi obľúbené telefóny, po ktorých siaha napriek veľkej konkurencii stále viac ľudí. Avšak ceny najnovších modelov sú pre väčšinu z nás až prehnane vysoké. Najnovší model IPhone XS Max sa predáva od 1260 až do 1600 eur. A povedzme si pravdu, aspoň ak hovorím za mladých ľudí, peniaze chceme využiť aj inak ako len na nový telefón. A čo tak staršie modely? Oplatí sa IPhone 7 aj v roku 2019, kedy trh prináša veľa nových modelov od rôznych značiek?

Zdroj: Michaela Kopanicová

Kvalitné fotky a selfies

Práve kvalitný foťák bol vždy veľkým lákadlom Apple telefónov. Aj ja som si obľúbila ich kvalitu. Oproti predchádzajúcim modelom priniesol IPhone 7 vylepšený 12 Mpix fotoaparát s optickou stabilizáciou. Tešiť sa môžete na krajšie zábery cez deň a aj večer. Predná kamera má 7 Mpix a výsledné fotky sú plné farieb a života.

Zdroj: Michaela Kopanicová (Neusiedler See, Rakúsko)

Dokonca je aj vodeodolný! Stres z toho, že mi mobil počas leta spadne do bazéna opadol. Počas dovolenky v Chorvátsku sme ho zobrali do nafukovacieho člnu a pri západe slnka spravili krásne fotky na paddleboarde. Nemuseli sme dávať pozor na vodu v člne, IPhone je predsa chránený konštrukciou z vysoko tvrdeného hliníka.

Zdroj: Michaela Kopanicová (Promajna, Chorvátsko)

Jediným mínusom je, že IPhone 7 ako posledný nemá režim portrét, ktorý sa stal veľmi obľúbeným a používaným. Jeho nástupca IPhone 7 Plus touto možnosťou už disponuje a ak túžite fotiť v tomto režime, odporúčam vám siahnuť práve po ňom.

Zdroj: Michaela Kopanicová (Schmetterlinghaus, Rakúsko)

Iphone 7 a iOS 11

IPhone 7 prišiel na trh v septembri 2016. Na začiatku sa potýkal s kritikou. Chyby v systéme iOS 11 sa stali až slávne neslávne a na Apple sa hrnuli sťažnosti. Všetko však vyriešila aktualizácia na novší systém. V júni prichádza ďalšia aktualizácia iOS 13 a tak môžeme dúfať, že neprinesie žiadne problémy.

(Ne)moderný design

Hodí sa akurát do ruky. Pre mňa osobne sú novšie modely až príliš veľké. IPhone 7 má ideálnu veľkosť obrazovky a to 4,7 palcový širokouhlý displej. Kto má rád typický apple design, si určite obľúbi aj tento model. Na výber sú 4 farby: strieborná, zlatá, ružovozlatá a matná čierna.

Nová generácia IPhonov prináša displej cez celú prednú obrazovku. Zadnú stranu pokrýva sklo, ktoré umožňuje bezdotykové nabijanie. A tak aj výnimočný IPhone 7 pôsobí pri týchto modeloch nemoderne.

Zdroj: Michaela Kopanicová

Pomer cena-kvalita

IPhone 7 sa aktuálne ponúka za cenu 390 Eur. Síce sa neodomyká pohľadom a nenabíja bezdotykovo, za túto cenu sa ale 100% oplatí. Pomer ceny a kvality je výborný. Samozrejme, ak chcete aby vám vydržal čo najdlhšie, treba sa oňho starať. Mojim najväčším nepriateľom  sú pády mobilu a kľúče hodené v taške hneď vedľa telefónu. Ochranné sklo a kryt sú preto “must have”. Ak hľadáte kvalitný telefón, ktorý vo veľa bodoch prevyšuje svoju konkurenciu, ale nechcete na neho minúť obrovskú sumu, za seba odporúčam práve IPhone 7.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ