Pri nákupe elektrobicykla potrebujete odbornú pomoc

0
1206

Elektrobicykel už nie je žiadna novinka. Čoraz viac ľudí vidí pridanú hodnotu elektormotora, vďaka ktorému sa dokážu aj tí menej trénovaní vyrovnať s kondične zdatnejšími a spoločne zájsť ďalej, rýchlejšie či bez obáv z neznámeho terénu alebo vetra. Výber elektrobicykla však nie je to isté ako výber klasického biku a má svoje špecifiká. Nákup cez internet bez predchádzajúcich skúseností a prehľadu hraničí s hazardom. Odborník, či špecialista na elektrobicykle vám dokáže ušetriť veľa času, nervov aj financií.

Možností, kde kúpiť napríklad cestný elektrobicykel je čoraz viac. Nie je to však jednoduchá záležitosť. Rýchlosť, s akou prichádzajú výrobcovia s novými riešeniami priamo úmerne rastie s popularitou elektrobicyklov. Teoreticky ušetrených pár eur ani náhodou nevykompenzuje riziko strát spojených s nevhodnosťou výberu či nedostupnosťou servisu.

Je veľa príkladov ľudí, ktorí naleteli lacnej reklame, ktorá ponúkala zdanlivo cenovo výhodný horský elektrobike, ale bez batérie! Určite nechcete aj Vy doplatiť na reklamné a marketingové triky priekupníkov, ktorí sa elektrobicyklom venujú iba ako zárobkovej činnosti bez akejkoľvek podpory pri výbere, či následnom servise. Veď už len horský elektrobicykel ponúka toľko možností, napr. čo sa týka odpruženia rámu, typu batérie, či tak dôležitému výberu veľkosti rámu, že človek od počítača ťažko vyberie bicykel, ktorý mu naozaj “sadne”. A keďže takýto nákup býva investíciou nad tisíc Eur, niekedy rádovo až  2 – 3 tisíc Eur, môžeme smelo povedať, že spôsob výberu a forma kúpy je podobná, ako keď vyberáte nové auto.

A ako spoznáte skutočného špecialistu?

V prvom rade sa venuje tejto predaju elektrobicyklov ako jeho hlavnej činnosti. Táto téma si vyžaduje skutočné nasadenie, množstvo času, a nedá sa robiť dobre popri niečom. Má mať evidentnú históriu v problematike a venuje sa aj špecializovanému servisu, vďaka ktorému má reálne skúsenosti s kvalitou elektrobicyklov. Bez servisu chýba reálna spätná väzba od zákazníkov. A na záver jeden tajný tip – položte mu zopár otázok a uvidíte, ako vám ich zodpovie. Umenie komunikovať je veľmi dôležité pre úspešné zistenie vašich potrieb a odporučenie správneho elektrobicykla, nielen pre správne odprezentovanie patričnej ponuky.