Obľúbené airsoftové pištole – Glock je tá správna voľba

0
2403

Málo airsoftových zbraní má za sebou takú históriu, ako je tomu pri pištoli Glock. Jej reálna predloha patrí k najpoužívanejším zbraniam policajtov, vojakov a ostatných ozbrojených zložiek na celom svete. Glock bola vyvíjaná v období medzi rokmi 1979 až 1982 a vyrába sa dodnes. Je prenosná, účinná a môže sa pochváliť dizajnom, ktorý jednoducho priťahuje každého nadšenca zbraní. Jej prevedenie do airsoftovej verzie bolo dokonalým krokom a v roku 2021 airsoft Glock vlastní už väčšina airsoftérov.

Neoceniteľná súčasť výbavy

Súčasťou výbavy každého milovníka airsoftu je hneď niekoľko druhov zbraní. Airsoftové pištole sú doplnkovou zbraňou, ktorá nezaberá veľa miesta, je účinná v obmedzenejších priestoroch, jednoducho sa s ňou manipuluje a mnohokrát slúži ako poistka v najvyhrotenejších situáciách. Niektoré eventy dokonca povoľujú iba takéto zbrane.

Pokiaľ sa teda venujete airsoftu a chcete byť komplexným hráčom, krátka airsoft pištoľ vám rozhodne nesmie chýbať. A keď hovoríme o najobľúbenejších airsoftových pištoliach, modely Glock môžeme smelo zaradiť medzi TOP 3. Rýchle tasenie, spoľahlivosť, dostupnosť a nízke udržiavacie náklady – to všetko prichádza s touto zbraňou. Práve plynová pištoľ Glock je najčastejšie používaná nielen v počítačových hrách, ale aj vo filmoch či na fotografiách zobrazujúcich ozbrojené zložky. Pri airsoftovom evente sa tak budete cítiť ako naozajstný profesionál a váš zážitok sa tak razom vystupňuje.

Glock a nekonečné varianty

Ako sme už spomínali, jej vzhľad je niečo, čo nás z nevysvetliteľných príčin priťahuje. Ide o niečo ako o lásku na prvý pohľad – Glock vidíte, predstavujete si, ako z tejto zbrane strieľate a aj vďaka jej príťažlivej cene ju chcete hneď mať. Prečo si teda neurobiť radosť, najmä keď existuje nekonečné množstvo prevedení Glock?

Glock 19 je jedným z najpopulárnejších modelov airsoftového prevedenia série Glock. Táto replika má zväčša kratšiu, no širšiu hlaveň a v porovnaní s ostatnými je tak ešte o čosi prenosnejšia. Za jej obľúbenosť hovorí aj jej nízka váha, ktorá sa pohybuje okolo 700 g. Na trhu nájdete viacero prevedení – okrem klasického tmavého nájdete aj béžové či zelené prevedenia. Pred kúpou odporúčame vziať do úvahy terén, v ktorom sa bude airsoftový event odohrávať, prípadne aj váš výzbroj. V závislosti od toho vyberajte taký Glock, ktorý bude čo možno najviac nenápadný.

Glock 17 má oproti devätnástke útlejšiu hlaveň, práve originál tejto zbrane však patrí na svete k najobľúbenejším. Ak sa laikovi povie „pištoľ“, je veľmi pravdepodobné, že si predstaví práve túto. Skoro na nerozoznanie od 17 je aj model Glock 22. Pri výbere sa pravdepodobne budete cítiť ako dieťa v obchode s cukríkmi – ale to pozná každý milovník strieľania.

Pokiaľ patríte k naozajstným milovníkom legendy, akou sú zbrane Glock, pokojne si z modelov urobte zbierku a používajte tú, na ktorú máte momentálne náladu. A ak si neviete vybrať, skúsení experti z internetového obchodu AFG.sk vám určite poradia.