MWC Barcelona 2017: Blackberry predstavilo svoj najnovší mobil s ikonickou klávesnicou

0
3250

2017-02-26_173834Novinku od Blackberry sme mohli vidieť už včera, ešte pred otvorením MWC v Barcelone. V Decembri uzatvorila kanadská spoločnosť licenčnú dohodu s čínskou firmou TCL a jej výsledkom je nový smartfón Blackberry KEYone s fyzickou klávesnicou, ktorá je typickým znakom tejto slávnej značky. Partnerstvo pomáha odstrániť slabé miesta oboch spoločností: TCL dáva BlackBerry výrobcu, ktorý môže aj naďalej súťažiť na trhu so smartfónmi v globálnom meradle a BlackBerry zas prináša overenú značku s fenomenálnym bezpečnostným softvérom.

Spolupráca prináša výhody

„KEYone kombinuje dotykový displej s fyzickou klávesnicou, ktorá poskytuje užívateľom väčší využiteľný priestor pre písanie, než klasické 5,5-palcové smartfóny. Ďalším pozitívom je aj bezpečný softvér. S TCL sme úzko spolupracovali pri budovaní bezpečnosti. Môžeme tak povedať, že KEYone má v sebe typickú DNA Blackberry,“ povedal Alex Thurber, generálny riaditeľ Mobility Solutions BlackBerry Ltd.


Tip redakcie: MWC Barcelona 2017: LG predstavilo svoj nový model G6 s Google asistentom


Výrobcovia priniesli telefón, ktorý má vyvolať prémiový a kvalitný pocit. Vsadili tak na hliníkové telo, s klávesnicou. Na pravej strane nájdete prispôsobiteľný kľúč, ku ktorému môžete priradiť rôzne funkcie, ako je napríklad otváracia funkcia, svetlo, správy alebo spúšťanie niektorých aplikácií. Na prednej strane je 4,5-palcový displej s rozlíšením 1620 x 1080 a s pomerom strán 3:2. Vnútri KEYone nájdete procesor Qualcomm Snapdragon 625 s 3 GB RAM a 32 GB úložného priestoru, ktorý môžete rozšíriť pomocou microSD karty až do 2 TB. Celý systém beží na Androide 7.1 Nougat

Batéria má 3505 mAh a telefón podporuje rýchle nabíjanie 3.0 cez USB-C port, ktoré by malo byť schopné nabiť telefón na 80 % za 35 minút.

Pre vytvorenie fotografií budete môcť použiť 12-megapixelový fotoaparát s duálnym LED bleskom a 8-megapixelovú prednú kameru pre selfie. TCL sa pochválilo, že snímač v zadnom fotoaparáte je rovnaký, ako snímač v Google pixelu.

Zdroj: mashable