Lettr.co: projekt, vďaka ktorému môžete odoslať pohľadnice odkiaľkoľvek

0
2324

lettr.co pohľadniceRozmýšľali ste niekedy nad tým poslať pohľadnicu z nejakého neobvyklého miesta, no nemali motív, ktorý by sa hodil, alebo nemali pohľadnice v predaji vôbec? Pre niekoho drahé, pre niekoho úsmevné. Veď naša pohľadnica z Chorvátska chodí už tretí rok, alebo pohľadnica známych z Mexika nenašla adresáta ani po štyroch rokoch. Celkom vtipný, zároveň jednoduchý nástroj spustili na doméne Lettr.co Slováci. Stačí sa prihlásiť, nahrať práve vyhotovenú fotografiu a nechať ju odoslať za malý poplatok na konkrétnu adresu v SR. Máte tak vlastnú pohľadnicu a poslanú poštou, ktorej sa možno dá o niečo viac dať veriť, ako mnohým poštám a neistým schránkam, či hotelovým recepciám.

Lettr

  • Lettr umožňuje posielať papierovú pohľadnicu z akéhokoľvek miesta na svete na adresu na Slovensku a to aj bez potreby reálnej pohľadnice, pera či známky.
  • Záujemca o službu sa môže odfotografovať a túto fotografiu poslať ako pohľadnicu.
  • Na vytvorenie pohľadnice postačuje smartphone, tablet, alebo notebook s pripojením na internet.
  • Čas doručenia a vytlačenia od momentu vytvorenia pohľadnice je približne 2 až 3 dni.

Má to určite zopár výhod. Človek si pošle to, čo presne chce, k pohľadnici môžete pripojiť aj text, či popis fotografie a dostane sa tak trebárs aj k starým rodičom, ktorým by inak MMS, alebo email bolo posielať zbytočné. Na zadnej strane pohľadnice je tiež lokalizácia, ktorá môže spresniť presné miesto, kde bola pohľadnica vyhotovená. Lokalizácia je jednou z podmienok použitia aplikácie a tak je zachovaná autenticita, že ak posielate, fotografujete pohľadnicu (v tom čase ešte klasickú fotografiu), alebo vytvárate pohľadnicu, pripája sa aj informácia o reálnej polohe. Každá vytvorená pohľadnica je odoslaná do centra na Slovensku, kde sa spracuje a odošle Slovenskou poštou. Dokonca ide o originál pohľadnicový papier. Má to aj svoje výhody, keďže netreba kupovať pohľadnicu, známky, riešiť poštu, schránky a dúfať, že pohľadnica nekončí nad hrncom neznámej osoby, ako recykluje neopečiatkované známky. Cena jednej je 1,49 EUR, čo je cena s DPH a hodí sa pre tých, čo im vážne záleží na odoslaní konkrétnej scénky, fotografie a pod ako pohľadnice.

Projekt je dostupný na stránkach www.lettr.co