Inteligentné hodinky postupne nahrádzajú mobil. Zastúpia aj doktora?

0
1352
Zdroj obrázka: sutadimages/Shutterstock.com

V časoch inteligentných mobilných telefónov, šikovných tabletov a hlasom ovládanej umelej inteligencie vo vlastnej obývačke sa nemožno čudovať, že takzvané inteligentné hodinky sa tešia stále väčšej obľube, a to nielen u nás.

Mimoriadne inteligentné hodinky na zápästí nie sú nič dlžné svojmu menu, pretože ponúkajú množstvo praktických funkcií, ktoré často zatienia funkčnosť aj toho najlepšieho mobilu. Čo presne však tieto inteligentné hodinky dokážu? Nahradia vďaka rozličným personalizovaným funkciám aj lekára?

To a oveľa viac sa dozviete v našom ďalšom zaujímavom článku.

Veľký svet v malom formáte

Smart hodinky sú zjednodušene povedané inteligentným náramkom, na ktorom sledujete nielen čas, ale tiež využívate všetky funkcie mobilu. Vďaka špeciálnemu slotu pre SIM a pamäťovú kartu sa ich využitie zväčšuje a máte tak veľký svet neustále pri sebe v jednom malom formáte. Ste s nimi kdekoľvek a kedykoľvek zastihnuteľní a schopní odpovede na hovor alebo správu.

Najnovšie smart hodinky Xiaomidokážu monitorovať tep v nepretržitom režime, sledovať obsah kyslíka v krvi (SpO2), ako aj maximálnu úroveň spotreby kyslíka. Hodinky tiež umožňujú kontrolovať kvalitu  a trvanie spánku, sledovať mieru stresu a únavy, takže s nimi možno čoskoro nebudeme potrebovať ani doktora. Navyše sú vodeodolné a  dostupné vo viacerých farbách remienka.

Tieto a iné zariadenia značky Xiaomi sú dnes veľmi žiadané, čoho dôkazom je aj zápis v Guinessovej knihe rekordov z roku 2015, kedy tento gigant dokázal predať 2,12 milióna smartfónov za 24 hodín, čím v daný deň zarobil približne 432 miliónov dolárov.

Zaobídete sa bez peňaženky aj mobilu

Tieto inteligentné hodinky v prípade potreby fungujú ako MP3 prehrávače alebo digitálni fitness tréneri – a v prípade potreby si môžete stiahnuť mnoho ďalších aplikácií z Google Play alebo Apple App Store a premeniť ich dokonca na virtuálnu peňaženku.

Samozrejme, aby vami zvolené inteligentné hodinky spĺňali určité technické špecifikácie, musia byť v spojení s konkrétnym mobilom a jeho OS.

Silné ako balenie

Inteligentné smart hodinky akýmsi digitálnym asistentom, ktorý veľa zjednodušuje a vo väčšine prípadov aj dobre vyzerá z praktického hľadiska. Zdá sa tak, že tieto malé technické zázraky ľuďom ponúkajú veľa výhod, o čom sa po ich výbere na Mobilonline.sk môžete presvedčiť priamo v praxi.

Plusom tiež je rovnako silný obal, ktorý Xiaomi pri svojich produktoch údajne používa. Nakoľko sa táto značka vyrába v Číne a predáva hlavne cez internet po celom svete, otázka spoľahlivého obalu na doručenie tovaru používateľom, ktorý by tovar spoľahlivo chránil a nedovolil doručovateľskej službe náhodne poškodiť zariadenie, bola veľmi dôležitá.

Xiaomi sa to podarilo vyriešiť. Základom obalov jeho tovarov je ľahký a odolný lisovaný kartónový materiál a výstuhy brániace tomu, aby sa neprehýbal ani pod tlakom dvoch ľudí, ktorí by na ňom stáli.

Zdroj obrázka: sutadimages/Shutterstock.com