CES 2017: Nová Toshiba Portégé sa môže pochváliť 16 hodinami výdrže

0
2312
YmZqLvMaKTMc3gS5K9M7hb-970-80
Foto. techradar.com

Toshiba dnes na výstave CES 2017 oznámila nový prírastok do svojej rodiny konvertibilných notebookov s názvom Portégé – a to model X20W, ktorý sľubuje prémiové vlastnosti a pomerne peknú životnosť batérie.

Rovnako ako v Z-sérii Ultrabookov aj v sérii Portégé si nový model X20W stanovil za cieľ pristáť na rozmedzí medzi notebookom a tabletom, ale tentoraz sa zdá, že ako zariadenie 2-in-1 zapadá priamo uprostred.


Tip redakcie: CES 2017: S týmito topánkami budete skutočne cítiť virtuálnu realitu


Nový príspevok v sérii Portégé prekvitá mnohými funkciami, ktoré by ste očakávali od tejto kategórie. Otočný 360-stupňový záves disleja, full HD multi-dotykový displej,  tenký a ľahký profil a rastucé parametre výkonu. Prístroj je poháňaný procesorom Intel Core siedmej generácie a operačným systémom Windows 10 Pro. Prichádza  aj kvalitne vybavený s USB-C a portami USB 3.0 pre rýchle pripojenie, či nabíjanie.

Pofesionálny výkon

Výdržou 16 hodín určite zapôsobí aj na mobilných profesionálov, pedagógov a študentov, pre ktorých je  toto zariadenie primárne zameraný. Aj keď, ako tomu často v prípad životnosti batérií býva, bude najlepšie počkať na názory užívateľov, než dôverovať reklame.

Vývojári podnikli niekoľko pôsobivých krokov, na zvýraznenie „tabletových“ funkcií , ako je napríklad použitie priloženého neuveriteľne citlivého TruPen stylusu využívajúceho technológiu Wacom, automatické zmeny nastavenia systému pri prepnutí do režimu tabletu, ako aj inteligentné zamykanie klávesnice.


Tip redakcie: CES 2017: Táto inteligentná kefa na vlasy vás naučí ako sa správne česať


Čo sa týka dostupnosti a cien,veľa informácií na prezentácii nepadlo, ale Portégé X20W bude k dispozícii „čoskoro“ prostredníctvom obchodných sietí Microsoft a Toshiba. Neskôr v tomto roku môžeme očakávať aj príchod dvojice pokročilých dokov od spoločnosti Toshiba , ktoré budú kompatibilné aj so spomínaným modelom X20W.

Príbuzný produkt: Microsoft Windows 10 Home

Názor od Techradar.com. Anniversary Update na Windows 10 je impozantné dielo, ktoré nás uisťuje, že systém Windows 10 je na dobrej ceste nahradiť Windows 7. Je spoľahlivý, ľahko ovládateľný a čím ďalej tým lepší – aj keď môžeme stále nájsť priestor na ďalšie významné vylepšenia.

Pre

  • Vylepšenia v Start Menu
  • Centrum akcií a Cortana sú úžitočné
  • Obrovské vylepšenie prehliadača Edge
  • Windows Hello je jednoduchý a bezpečný

Proti

  • OneDrive je stále nejdnotný
  • Ink: Dobrý nápad, na ktorom treba popracovať
  • Voľný upgrade je ukončený
  • Zmeny sú zlepšením, ale tiež spôsobujú problémy