Čo sa deje pri prvom bozku

0
4035

Poznáte „motýle v bruchu“, keď sa chystáte niekoho prvý raz pobozkať? Bozkávanie nie je len príjemné, ale aj zdraviu prospešné. Nemali by ste ho preto zanedbávať. Vo vašom tele sa pri ňom deje týchto päť úžasných vecí.

49080818 - couple of lovers kissing - beautiful young woman hugging and giving a kiss on her handsome boyfriend's lips

Odplavujete stres

V stresujúcich obdobiach mnohí ľudia siahnu po poháriku, no možno by mali svoju stratégiu prehodnotiť. Nedávna štúdia sledovala, čo sa deje s telami študentov, ktorí sa mali pätnásť minút bozkávať. Zistenie? Hladina „stresového hormónu“ kortizolu dramaticky poklesla.

Bojujete s cholesterolom

Autori štúdie pre Western Journal of Communication zistili, že romantické bozkávanie znižuje dokonca aj hladinu cholesterolu. Ak ju máte privysokú, mali by ste začať cvičiť, upraviť stravu, ale aj sa viac bozkávať.

Posudzujete partnera

Podľa štúdie Oxfordskej univerzity vaše telo podľa chemického zloženia slín posudzuje, či človek, ktorého bozkávate, je schopný silného potomstva. Vy na to v tej chvíli určite nemyslíte, no bozk môže naznačiť veľa o budúcnosti vášho vzťahu.

Pociťujete nával adrenalínu

Pri prvom bozku telo produkuje veľké množstvo adrenalínu, zrýchli tlkot srdca, rozprúdi krvný obeh a nabije vás energiou.

Uvoľňuje sa dopamín

Dopamín je ďalší hormón, ktorého hladina pri bozkávaní stúpa. Do mozgu vysiela informáciu, že sa cítite skvele a máte výbornú náladu. Uvoľňuje sa aj pri tancovaní či mnohých iných aktivitách, ktoré máte radi.

Čítajte tiež:

Toto je 12 najlepších šteklivých filmov

Nechránený sex. Tieto riziká väčšine nenapadnú

Bisexualita nie je len o sexuálnej príťažlivosti

 


http://www.mirror.co.uk/lifestyle/sex-relationships/relationships/amazing-things-your-body-you-10622420