7. marca sa mení vzhľad Facebooku, dôvodom sú mobily a ešte viac reklamy

0
1403

Facebook hlavné stránky sociálnej siete7. marca budú mať meniny Tomášovia a nie len oni, ale všetci užívatelia Facebooku dostanú neželaný darček. Facebook opäť zmení svoj dizajn. Neuveriteľne chybový a kolabujúci systém facebook plánuje v tento deň nahradiť novým, ktorý prinesie celkom iný vzhľad účtov, profilov, ako aj spôsobu, ako sa má na Facebooku človek pohybovať. Zmení sa aj niekoľko interných nastavení vo vzťahoch s priateľmi. Facebook sa tým bude brániť pred podvodníkmi, ktorí vytvárajú umelé účty a ľudí v priateľoch reálne nepoznajú. Zároveň sa má razantnejšie postupovať voči účtom, ktoré rozposielajú spam a vírusy. Facebook avizoval viacero zmien, respektíve ich do sveta vypustili prví Briti, ktorý sa dostali k testovaniu Facebooku ako prví. Nuž a chcete počuť dôvod, prečo sa vlastne celý dizajn a vzhľad bude meniť?

Dôvodom je reklama, facebook jej chce ešte viac
Dôvodom, prečo sa má vzhľad meniť má byť reklama. Akoby jej nebolo ešte dosť, má jej byť ešte viac. Systém Facebooku potrebuje rozhranie, ktoré bude môcť lepšie a viditeľnejšie zobrazovať reklamu zrejme ešte viac agresívnejšie, ako boli testovacie pokusy v posledných dvoch mesiacoch. Počas nich mohli aj niektorí slovenskí používatelia postrehnúť reklamu aj tam, kde nikdy nebola a často dokonca vyzerala ako príspevok od priateľa, alebo príspevok na vašej facebook stránke. Ďalším z dôvodov je vyslepšenie vzhľadu pre mobilné zariadenia ako tablety a mobily, čo je zo strany Facebook už len malá výhovorka. Každá stránka totiž dokáže prepínať medzi vzhľadmi podľa toho, cez aké zariadenie sa na ňu užívateľ pripojí. Hoci argument zmeny vzhľadu „sprístupniť lepšie rozhranie užívateľom mobilného zariadenia s internetom“ nemá s bežnými počítačovými užívateľmi nič spoločné, môžeme sa tešiť na zmeny opäť absolútne všetci.

Faktom je, že s poslednou zmenou sa niektorí užívatelia vôbec nestotožnili a ledva si zvykali. Zostáva len niekoľko hodín a starý Facebook by mal zrejme na dobro skončiť. Sami sme zvedaví, čo nám to prinesie.