5 pokročilých trikov pre používateľov Google Chrome

0
10742

Odkedy sa Google Chrome v roku 2008 objavil na trhu, získava čoraz viac na popularite. V priebehu rokov sa tento kedysi jednoduchý program poriadne posunul a dnes už dokáže omnoho viac, než len vyhľadávať. Tu je niekoľko trikov, ktoré vám môžu uľahčiť jeho používanie.

  1. Oddeľte prácu od súkromia

Ak pracujete na svojom osobnom počítači, máte určite veľa záložiek a hľadáte špecifické informácie. Ale keď sa večer chcete odreagovať a otvoríte Netflix a Facebook, vyhľadávate úplne iný typ stránok. Chrome vám umožňuje oddeliť tieto svety pomocou založenia viacerých profilov. Ak používa ten istý počítač viac osôb, tieto profily sprehľadnia a zefektívnia váš čas na internete.

V pravom hornom rohu uvidíte tlačidlo s menom svojho profilu. Kliknite naň a jednoducho pridajte alebo odoberte profily.

  1. Zaexperimentujte s Canary build

Google Chrome má 4 rôzne verzie. Väčšina ľudí používa stabilnú verziu, ktorá je dobre otestovaná. Ale môžete používať aj verziu s názvom Canary build, ktorá obsahuje najnovšie možnosti. Zároveň s ňou ale prichádza aj množstvo bugov a problémov. Ak je pre vás zaujímavejšie testovanie nových funkcií, než úplná stabilita, vyskúšajte Canary build alebo trochu stabilnejšie verzie beta a developer.

  1. Využite adresnú lištu naplno

S touto lištou sa dá robiť omnoho viac, než len vpísať do nej konkrétny názov stránky, na ktorú chcete prejsť. Môžete cez ňu vyhľadávať kľúčové slová, získať odpovede na premeny jednotiek alebo vyhľadávať hĺbkovo v rámci jednej stránky. A keď budete čítať článok a chcete si o nejakom detaile zistiť viac, stačí, že označíte frázu, ktorá vás zaujala a potiahnite ju kurzorom do adresnej lišty.

Primárny vyhľadávač je v týchto prípadoch Google. Ak to ale chcete zmeniť, kliknite pravým tlačidlom do adresnej lišty a uvidíte možnosť upraviť vyhľadávače.

  1. Nájdite zabudnuté heslá

Keď sa po čase vraciame na stránky, často si nevieme spomenúť ani na to, aké meno užívateľa sme zadali a o hesle už nemáme ani potuchy. Chrome si vie tieto veci zapamätať a vyplniť automaticky.

Otvorte Chrome menu, vyberte si Nastavenia a choďte do pokročilých nastavení. Tam si vyberiete nastavenia hesiel a uvidíte aj zoznam všetkého, čo si Chrome už zapamätal.

  1. Ovárajte v Chrome dokumenty

Chrome je omnoho viac než len prehľadávač. Dá sa využiť aj na vyhľadávanie dokumentov v počítači a vie otvárať rôzne formáty. Podporuje najznámejšie audio a video formáty, funguje v ňom aj otváranie fotiek, textových dokumentov a PDF dokumentov. To znamená, že nemusíte zbytočne sťahovať iné programy.

Ak chcete otvoriť dokument, jednoducho otvorte Google Chrome a kurzorom do neho dokument potiahnite. Následne s ním viete narábať s rôznymi základnými nastaveniami, ktoré vám Chrome ponúkne. Posúvať ho po obrazovke môžete rovnako, ako keby ste mali otvorenú webstránku.

Čítajte tiež:


Zdroj: https://www.popsci.com/advanced-google-chrome-hacks#page-11