Samsung v roku 2018 možno konečne predstaví Galaxy X – toto od neho môžeme očakávať

0
1966

Apple a Samsung sa predbiehajú v tom, kto ľuďom ponúkne revolučnejší smartfón. Obe spoločnosti označili svoje tohoročné vlajkové lode písmenom X. Aké bude „ixko“ od Samsungu?

Väčšia obrazovka

Veľa sa špekuluje vyklápacej obrazovke nového Galaxy. Doterajšie prototypy sa otvárajú ako kniha alebo horizontálne ako laptop. Skladací telefón zrejme bude mať maximálnu veľkosť obrazovky porovnateľnú s tabletom. Bude sa dať rozdeliť na dve obrazovky alebo spojiť do jednej.

Zabudovaná ochrana obrazovky

Tým, že bude tento smartfón vyklápací, bude automaticky ochraňovať obrazovku vo vnútri. Nakoľko kvalitne, bude záležať od materiálov, ktoré sa pri výrobe použijú.

Bude objemnejší než väčšina moderných smartfónov

Väčšina výrobcov sa roky snaží robiť zariadenia tenšie a ľahšie, ale u vyklápacieho smartfónu to možné nebude. Váhou by sa mohol približovať skôr tabletom než smartfónom.

Bude drahý

Ešte sa nevie, aká bude cena vyklápacieho smartfónu, ale doteraz najdrahší telefón od Samsungu, Galaxy Note 8, stojí 890 eur. Cena sa bude okrem novej technológie odvíjať aj od pamäte, úložného priestoru a materiálov.

Bude mať mnoho malých problémov

Nové technológie so sebou vždy nesú veľa problémov, ktoré sa neodhalia pred uvedením na trh. Nevieme predpokladať všetko, ale pri zariadení, ktorého obrazovka sa v strede skladá, môžeme problémy s určitosťou očakávať.

Bočný panel terajších modelov od Samsungu už nebude potrebný

Pre model X Samsung pravdepodobne opustí svoj známy dizajn zaoblenej obrazovky a s ňou aj bočný panel. Ten teraz slúži ako druhá obrazovka so skratkami pre aplikácie, ale je veľmi limitovaný.

Na začiatku bude dostupnosť veľmi obmedzená

Samsung by tento model mohol vydať ako limitovaný prototyp, ktorý bude testom pre budúce produkty.

V minulosti to už spravili napríklad so Samsung Galaxy Round, ktorý vydali iba pre ázijský trh. Rok na to vydali Galaxy Note Edge, ktorý vychytal problémy predchádzajúceho modelu.

Čítajte tiež:

24 skrytých nastavení Androidu, ktoré by ste mali poznať

Prečo s pribúdajúcim vekom ťažšie znášame opicu

Rozhovor s bývalou spoločníčkou. Je načase prestať idealizovať sexuálny priemysel


Zdroj: http://www.businessinsider.com/samsung-galaxy-x-foldable-smartphone-features-release-date-2018-1/#samsungs-edge-panel-could-become-obsolete-6

ZANECHAŤ ODPOVEĎ