4 lifehacky pre chladničky

0
1139

Potraviny máte nakúpené, prichádzate domov a zamierite rovno do kuchyne. Otvoríte vašu dizajnovú chladničku a uložíte potraviny do priečinkov vo vnútri chladničky. Páči sa vám táto predstava? Potom pokračujte v čítaní, máme pre vás 4 nápady, ako si zorganizovať chladničku.

Lifehack č. 1: Zorganizujte si police chladničky

Prispôsobte si police vašej chladničky tak, ako vám to vyhovuje. Chystáte house party a potrebujete vychladiť fľaše, alebo potrebujete uskladniť väčšie množstvo zákuskov? Žiaden problém, nastavte si police chladničky presne tak, ako práve potrebujete. Dokonca aj retro chladničky majú moderné prvky a funkcie ako 100 % nastaviteľné police.

Stáva sa vám, že často z chladničky vyhadzujete potraviny po záruke? Máme pre vás tip, ako neplytvať potravinami. Potraviny, ktorým sa blíži dátum spotreby si uložte na dvierka chladničky. Budete ich mať tak na očiach vždy, keď otvoríte chladničku.

Lifehack č. 2:  Dajte zbohom pokazenému vínu

Hovorí sa, že víno je nápojom bohov, aby však chutilo naozaj božsky, je potrebné vedieť, ako ho správne skladovať.

Optimálna teplota v chladničke by mala byť nastavená na 4 °C, preto ak nemáte domácu vinotéku a skladujete víno v chladničke, myslite na to, aby ste pred podávaním vytiahli včas.

Odporúčané teploty podávania vína

  • šampanské vína a šumivé vína: 5 – 8°C
  • biele sladšie vína a dezertné vína: 8 – 12°C
  • biele suché vína: 9 – 11°C
  • ružové vína: 10 – 13°C
  • ľahšie červené vína: 12 – 15°C
  • ťažšie červené vína: 15 – 18°C

Aby ste predišli oxidácií vína, skladujte víno vo vodorovnej polohe. Zabránite tak korku vyschnúť. Ak by korok vyschol, zmenší svoj objem a do fľaše môžu preniknúť baktérie, ktoré víno pokazia. Ak uložíte fľašu naležato, korok bude v kontakte s vínom.

Lifehack č. 3: Udržujte si poriadok v chladničke

Chcete mať prehľad o potravinách, ktoré máte v chladničke? Vďaka systematickému uloženiu sa vám v chladničke nestratí už žiadna surovina!

Niektoré potraviny môžu v chladničke vytiecť a spôsobiť vám tak neporiadok. Máme pre vás tip, ako sa týmto nepríjemnostiam vyhnúť. Využite napríklad kartónové škatule od vajíčok, či zeleniny a umiestnite ich na spodok police, kde máte uložené tekuté potraviny. Kartón zachytí kvapky a ušetrí vám čas čistenia chladničky.

Lifehack č. 4: Zabezpečte si pohodlné otváranie dverí

Keď si vyberáte chladničku, musíte myslieť aj na jej umiestnenie. Predstavte si konkrétne miesto, kde v miestnosti chcete chladničku umiestniť. Predstavte si seba, ako otvárate dvierka a vysúvate zásuvku mrazničky. Usitite sa, že budete mať dostatok miesta na úplné otvorenie dverí. Pozor si dajte na prekážky ako stôl, stena, či iné bariéry, ktoré by vám mohli blokovať prístup ku chladničke. Na trhu sú dostupné aj chladničky, ktoré majú variabilné otváranie dverí. Teda výber je na vás, či vám vyhovuje otvárať dvere vpravo alebo vľavo.