Zoosafari Harbin v Číne láka na kruté kŕmenie tigrov živými zvieratami

0
1910

Čína šokuje na viacerých frontoch. To, čo však predvádza v oblasti zvierat, ich práv, ochrany a vôbec takých oblastí, ako je ich konzumácia, týranie a usmrcovanie, to azda ani nemá obdobu vo zvyšku civilizovaného sveta. Vo svete je už nejaký čas video, ktoré ukazuje, ako to vyzerá v čínskej safari ohrade s tigrami. Kým v reálnom safari sa niečo také nestáva, prípadne sa kŕmenie predátorov necháva na ich vlastní inštinkty, v Číne skrátka musia byť iní.

Živá krava… občas aj teliatko
Niekoľko hladných tigrov vie, čo sa bude diať. Turisti taktiež. Bolo im zrejme sľúbené, že uvidia kŕmenie tigrov, na ukážku ich predátorských vlastností a porciovanie teplého mäsa pazúrmi a ostrými zubami. Len keby to celé nakoniec nevyzeralo maximálne nechutne a maximálne úboho. Sami sa pozrite na videu, kde nákladiak z celkom nechutnej výšky pustí na zem z hydrauliky nákladiaku kravu, alebo teľa. To má pre stavbu nôh samozrejme problém ustáť pád z nákladiaku a kým sa spamätá, kde vlastne je, zahryzne sa doň jeden tiger, ďalší a ďalší. Žiaden boj o holý život, žiaden únik, ani akcia. Aj ten najlenivejší tiger by mal takto šancu rovnakú, ako tí na videu. Čo potom vidí divák? Našinec by možno videl zabitie teliatka a možno aj jeho spomaľujúce srdce odhalené z pomedzi rebier. Medliace ruky zamestnancov tejto zvláštnej Safari, že zarobili, lebo ľudia sa prišli pozrieť na kŕmenie tigrov a ich útok na korisť… Čínsky návštevník vidí asi len tigrov, korisť, pár vozidiel, potom veľa krvi naokolo a podaktorí aj určitý druh zábavy… možno u niekoho začujeme aj potlesk. Tak nejak vypadá predstava o vnímaní takýchto vecí v Ázii pre bežného človeka u nás. Videá a materiály, ktoré z týchto častí Ázie k nám prichádzajú, nám ani nedávajú dôvod myslieť si niečo iné.

Veď sa pozrite sami.
14 autobusov plných turistov tvorí publikum k tejto akcii a každý nakrúca, fotí o sto šesť. Video má viac ako 4 roky a predsa dodnes fascinuje krutosťou…

Nie len dobytok, ale aj hydina
Nezostávajú však len pri dobytku. Ako si môžete všimnúť tu, zamestnanci ZOO minú množstvo benzínu medzi tigrami aj tým, že cez strechu púšťajú postupne niekoľko kusov živej hydiny. Tá samozrejme nemá jedinú šancu proti ostrým zubom a rýchlosti veľkých mačiek.

A ďalšie druhy zvierat

Aby sme nezostali len pri tigroch, kŕmia tak aj levov.

A ľuďom sa to náramne páči…