Zapojíte sa? Svetový deň nahých záhradkárov už túto sobotu!

0
4690

Ak nasledujúcu sobotu uvidíte vášho suseda rýľovať svoju záhradu tak, ako ho Boh stvoril, nevolajte hneď políciu a odložte fotoaparát. Ide o svetový deň nahých záhradkárov! Určite ste sa ani vy nemohli dočkať teplých, jarných dní, kedy vybehnete do záhrad, aby ste si užili prvé slnečné lúče. Mnohí z nás sa rozhodnú spojiť príjemné s užitočným a určite využijú nastávajúci víkend na práce v záhrade. Tak dlho sme na jar všetci čakali a konečne je tu. Už pravidelne, každú prvú májovú sobotu sa však záhradníci a záhradkári po celom svete združujú tak, ako ich príroda spojila. Svetový deň nahých záhradkárov (World Naked Gardening Day) bude už túto sobotu, 7.mája! Zapojíte sa aj vy?

svetovy-den-nahych-zahradkarov

Čo je WNGD?

WNGD (World Naked Gardening Day) je už tradičné stretnutie prívržencov nahého záhradkárčenia. Preto sa každú prvú májovú sobotu záhradkári stretávajú, aby sa venovali svojim záhonom tak, ako ich Boh stvoril. Aj keď táto tradícia vznikla pôvodne hnutím nudistov, ktorí chceli poukázať na to, že za ľudské telo sa netreba hanbiť a má byť plne akceptované také, aké je – dnes sa tento deň už neberie až tak vážne a má skôr vyvolať príjemnú atmosféru medzi jeho účastníkmi. Pôvodne bola táto organizácia založená Markom Storeym, ktorý pracoval ako editor v nudistickom magazíne a rozšírila sa do celého sveta.

Byť nahý v záhrade je podľa ľudí akceptovateľ(nejšie)

Podľa organizátorov Svetového Dňa Nahých Záhradkárov je nudizmus v záhrade druhé najakceptovanejšie miesto, kde sú ľudia ochotní byť nahí. A aké je prvé? Plaváreň. Aj keď sa záhradkári stretávajú najmä v uzavretej spoločnosti na záhrade niekoho z účastníkov, nedávno bolo zorganizované verejné stretnutie nadšencov, kde boli všetci odfotení vo verejnom parku. Tieto fotografie boli použité ako promo podklady pre prezentáciu komunity. Avšak, mnohí účastníci sa stále necítia úplne komfortne v spoločnosti ľudí, ktorí nosia oblečenie a obhajujú si to vetami „Nieje to o vystavovaní svojho tela ostatným ľuďom. Je to o akceptovaní vlastného tela a spojení s prírodou.“

Využite nastávajúci slnečný víkend a pustite sa do záhradných prác aj vy. Je toho toľko, čo musíte urobiť. Môžete sa tiež pridať k tisíckam nudistov a naturistov po svete a o svoju záhradu sa v tento jedinečný deň môžete postarať aj úplne nahí. Informujte však o tom svojich susedov 🙂 Nikdy neviete, možno sa k vám pridajú. Cieľom tohto medzinárodného dňa je pocítiť spojenie s prírodou, ktoré pomaly ale isto strácame a vrháme sa do víru moderného sveta. Ak však neviete, čo robiť v záhrade, inšpirujte sa našimi jarnými tipmi a prebuďte svoju záhradu do nasledujúcej sezóny. Prečítajte si o 10 prácach, ktoré môžete robiť v záhrade na jar.