Zamestnanec bol na toľko lenivý, že si najal Číňanov a tí programovali za neho

0
1168

Ako uviedlo nedávno BBC, v istej americkej firme sa našiel vynaliezavý zamestnanec, ktorý dlhodobo patril medzi vzorných zamestancov. Pracoval z domu, všetko vždy stíhal na čas, vytváraný software bol kvalitne spracovaný, vždy bez zdržovania termínov a aj jeho pracovná dochádzka bola vždy presná. Takto to fungovalo viac ako rok, celkom možno ešte viac. Avšak bol tu jedne háčik.

Kontrola zistila prístupy z Číny
Bežná kontrola zistila, že do firemného rozhrania sa niekto pripájal z Číny. Najskôr si mysleli, že neznámy čínsky hackeri sa dostali cez ochranu do spoločnosti a rabovali nápady, no nebolo celkom tomu tak. Šikovný zamestnanec si totiž najal v Číne firmu, ktorá celú prácu odvádzala za neho, pripájala sa cez jeho údaje do firemného rozhrania a pritom dostávala len asi pätinu z toho, čo zamestnanec sám zarobil. Čo zatiaľ robil on? Rozumnejšie by bolo pracovať a viac sa zdokonaľovať, nehc peniaze prichádzajú z každej strany, avšak v jeho prípade nechal inteligenciu ležať prachom. Čas trávil na webe, komunikáciou s priateľmi, sledovaním youtube, sťahovaním filmov a podobne.

Niečo podobné aj u nás
Niečo podobné sa už neraz stalo aj v našich končinách. Zamestnanec mal vytvoriť aplikáciu, alebo stránku, pričom si na to najal niekoho iného cez internetové fórum. Pravému autorovi zaplatil, pritom sám získal odmenu ešte vyššiu. Smutný bol prípad, kedy zamestnanec pre svoju firmu najal autora aplikácie pre Facebook, zaplatil zaňu približne 200 EUR, ale on sám od svojej firmy nedostal nakoniec ani korunu, pretože sa zamestnanec prerátal. Podľa zamestnávateľa malo ísť o produkt vytváraný počas pracovnej doby, na pracovnom počítači a dostával za to plat. Tak toto teda nebolo dobre premyslené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ