Na Slovensku sa emailom šíri grafická dlhová protiamerická propaganda

0
1502

Spam - finančný dlh USAAko informoval server HOAX.sk, na Slovensku sa momentálne šíri emailovou poštou zaujímavá protiamerická propaganda, čím vlastne email aj je vzhľadom na obsah je. Denne si ho môže preposlať možno aj tisíc Slovákov a stáva sa tak po Vianočných želaniach opäť ďalšou vlnou toho, čo si ľudia posielajú hromadne a dobrovoľne.

Neznámy autor a pôvod materiálu
Autor zaujímavým spôsobom, graficky vyjadril číslo amerického dlhu. Nejde pritom o dlh, ktorý by USA dĺžilo bankám a inštitúciám ale o dlh, ktorý graficky vyjadruje číslo všeobecného dlhu, finančných potrieb a financovaia rôznych zložiek. Hoci by každá krajina postavila z dlhových peňazí svoju vlastnú budovu, protiamerické nálady rozhárajúce sa v rôznych častiach sveta nachádzame aj u nás. Najmä určitá časť intelektuálov, študentov, aktivistov a odmietačov americkej filmovej produkcie si tak príde na svoje. Amerika v úspešnom emaili padá na kolená a obsah tejto správy podkopáva akékoľvek mienky o USA. Zaujímavosťou je, že email sa šíri po celom svete, od USA samotného, až po malé Slovensko. Málokedy sa šíri niečo tak rýchlo a tak dobrovoľne, ako tento prípad. Najmä, ak email sám nežiada o preposlanie ďalším a ďalším a deje sa tak automaticky.

Je síce pravdou, že USA sa rôznymi spôsobmi snaží podieľať na ekonomikách iných krajín. Nevieme však overiť, či má email korektný obsah, presné čísla a jeho pôvod. Je na každom, čo si o tom myslí. V každom prípade je však dôvodom tejto správy informovať o momentálnom hite na internete, ktorým je graficky vyjadrený dlh USA v populárnom emaili. Radi si počkáme na niečo podobné v slovenskej verzii.

zdroj: HOAX.sk