Talianska výletná loď Costa Concordia strokotala pri ostrove Giglio

0
1583

Pri talianskych brehoch stroskotala mohutná talianska výletná luxusná loď Costa Concordia. Luxusný kolos sa začal po nábehu na plytčinu neďaleko ostrova Giglio nakláňať na bok a pri nehode zomreli minimálne šiesti ľudia, zranených bolo niekoľko desiatok. Za úmrtia a zranenia môže najmä panika medzi cestujúcimi a situácia tak trochu pripomínala Titanic. Presné údaje sa líšia. Isté však je, že loď je poškodená. Niekoľkometrová diera na spodku lode ju vážne poškodila, oprava takto uväzneného kolosu bude nepochybne veľmi problematická a nákladná.

Medzi cestujúcimi zloženými z niekoľkých tisícok výletníkov a niekoľkých stoviek zamestnancov mohli byť aj Slováci. Plavby v Stredomorí sú obľúbeným dovolenkovým miestom, hoci pre mnohých z nás ak nie vôbec, tak aspoň raz za život. Podobné výletné lode bývajú aj v ponukách českých cestovných kancelárií, kde radi výlety nakupujú aj Slováci. O úmrtí Slovákov nie sú žiadne súprávy. Klientelu prevažne tvorili Taliani, Nemci a Francúzi.

Informácie z nedele 15. januára:
Medzi nezvestnými je celkovo 40 ľudí. Záchranári stále dúfajú, že sa niektorí nájdu aj na pobreží zachránení, veria, že niekto mohol aj doplávať. Potápači zachránili z útrob lode aj jeden žijúci manželský pár.

Video lode:

V plnej svojej kráse len nedávno:

foto: youtube video v tomto článku