Crossfit, výhody a nevýhody spoločného potenia sa. Pre koho vlastne je

0
3733

Možno sa sami seba pýtate, prečo by sa chcel niekto potiť v spoločných priestoroch a venovať modernému fenoménu s názvom crossfit? Ide o silové cvičenie, ktoré vám zlepší jednak kondičku aj psychickú rovnováhu, no prečo by ste sa z toľkých možností mali rozhodnúť práve pre crossfit? Redakcia Zaujímavosti pre vás pripravila všetko, čo o crossfite potrebujete vedieť a  aké sú výhody a nevýhody crossfitu. Leto sa blíži, dostane vás toto cvičenie do plaviek? Nuž, povedzme si úprimne…čítajte ďalej.

29841837 - crossfit group trains box jumps

Výhody a nevýhody crossfitu

  • pri cvičení crossfitu budete vykonávať naozaj jednoduché cviky
  • spálite pri ňom mnoho tuku, nakoľko tajomstvo crossfitu spočíva v oklamaní svalstva, ktoré nevie, čo sa bude diať a preto musí vynaložiť neustálu silu
  • pri crossfite zapájate do cvičenia celé telo a nie len jednotlivé svalové partie (ako napríklad pri silovom tréningu)
  • celkovo vás toto cvičenie spevní a dostane do formy
  • tréningy netrvajú dlho, no sú veľmi intenzívne (rozumej, budete sa potiť)

37253882 - portrait of drained girl after hard crossfit training

Nevýhody crossfitu

  • náchylnosť k zraneniam je najväčšia nevýhoda crossfitu
  • budete sa veľmi potiť, nakoľko ide o intenzívne cvičenie

Ako vidíte, crossfit má viac výhod ako nevýhod, čo je super správa pre vás. Avšak, aby ste dosiahli v športe akékoľvek výsledky, musíte si strážiť aj svoju stravu. Zabudnite na kalorické bomby a jedzte veľa zeleniny. Dôležitou zložkou je aj pitie vody, kde by ste pri aktívnej fyzickej záťaži mali vypiť denne minimálne dva a pol litra vody v záležitosti od vašej váhy. Zamyslite sa aj nad spaľovačmi tukov. Prečítajte si článok a zistite, či splnia vaše očakávania.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokČR bude mať prvú ženu v generálskej hodnosti
Ďalší článokLídri vytvoria skupinu na kontrolu Europolu,štáty budú nominovať delegátov
Keď som mal 25, dal som výpoveď aby som sám cestoval po svete. Kancelária nikdy nebola pre mňa. Z cestovateľského blogu Bez Mapy som si spravil zamestnanie na plný úväzok a stal sa digitálnym nomádom. Všetko čo potrebujem k práci je môj laptop, WiFi a hlava plná nápadov. Dlhodobo cestujem po svete a svoje zážitky, rady a tipy ako žiť život na vlastnú päsť zdieľam s tebou na tomto blogu. Pridaj sa ku mne a zahoď svoj strach z nepoznaného.