Všetko čo potrebujete vedieť o športovej masáži

1
1594

Včera ste to v posilke prehnali a dnes sa neviete ani pohnúť. V tom vám priateľ odporučí športovú masáž, mali by ste ju vyskúšať? Fyzioterapeut Dr. Nicole Lombardo vám povie všetko čo potrebujete vedieť aby ste sa mohli správne rozhodnúť.

Aký je rozdiel medzi športovou masážou a klasickou masážou?

Masáž vo všeobecnosti podporuje relaxáciu, zlepšuje tok krvi a znižuje svalové napätie. To prispieva k urýchleniu zotavenia svalov a zlepšeniu svalového výkonu. Športová masáž sa líši od tradičnej masáže tým, že pomáha aktívnym jedincom pomôcť pri zotavení a predchádzať zraneniam.

Pri klasickej masáži si môžete užívať krúživé dotyky po celom tele, tá športová je cielenejšia a môže byť menej príjemná.

Prečo by ste mali vyskúšať športovú masáž?

Na to aby ste využívali výhody športovej masáže nemusíte byť profesionálny športovec. Skúsený terapeut vie rozpoznať, keď sú mäkké tkanivá tela abnormálne alebo nevyvážené. Tieto abnormality môžu viesť k bolestiam, bolesti môžu ovplyvniť výkon, alebo môžu predisponovať jednotlivca k zraneniu. Športová masáž môže tiež pomôcť po úraze, zmierniť bolesť a zabrániť svalovej nerovnováhe.

Ako sa pripraviť na športovú masáž?

Vezmite to pomaly. Svaly lepšie reagujú na relaxačné techniky a práce s mäkkými tkanivami, keď sú zohriate. Aj keď si svoj tréning nezladíte so svojou masážou, prísť na masáž bez zahriatia nemusí byť efektívne ako keď si pred ňou dáte ľahkú chôdzu.

A čo po masáži?

Rovnako ako po luxusnej masáži v kúpeľoch je dôležitá hydratácia. Masáž pomáha rozštiepiť svalové adhézie a začať proces odstraňovania toxínov, preto sa odporúča piť dostatok vody na doplnenie svalov a dokončenie vyplavovania toxínov z vášho systému. Mimoriadne užitočné je podľa Lombardiho vypiť elektrolyty.

Ako si najlepšie vybrať maséra? Opýtajte sa priateľov z posilňovne, inštruktorov, ktorí majú podobné fitness ciele. Chcete predsa nájsť terapeuta, ktorý pochopí ak druh tréningu robíte aby vedel na čo sa zamerať.

Comments are closed.