Vin Diesel vraj spáchal samovraždu, pre smrť Paula Walkera. Ide však o Facebook podvod

0
4592

Vin Diesel samovrah

Pamätáte sa ešte na údajnú smrť Rytmusa? Príspevok, ktorý túto správu prinášal a množstvo ľudí ju zdieľalo, sa šíril vďaka podvodnej praktike. Ten posledný podvod, ktorý sa objavil a hromadne sa šíri na Facebooku je informácia a údajný článok o tom, že Vin Diesel, známy americký herec, sa zabil po tom, čo neuniesol psychicky smrť jeho hereckého kolegu Paula Walkera. Ten zahynul pred niekoľkými dňami pri autonehode. Obaja sú pritom známe tváre z filmovej série Rýchlo a zbesilo. Ani v tomto prípade však takejto informácií neverte.

Varovanie
Varujeme a odporúčame, aby ste na podobné príspevky neklikali za žiadnych okolností. Informácia, ktorá vedie na stránky, ktoré vyzerajú podobne, ako zobrazuje obrázok nižšie, je fingovaná. Nejde o Facebook a ani aplikáciu. Stránky obsahujú formu vírusu, ktorý vo vašom mene robí ďalšie úkony.

podvodnestranky

Stránky po otvorení a kliknutí aktivujú zdieľanie príspevku na vašej nástenke vo vašim menom, čím na návštevu stránok nalákate ďalších priateľov bez vášho vedomia. Stránky tak získavajú obrovskú návštevnosť. Ďalší priebeh krokov na stránkach, ktoré majú grafiku zámerne identickú s Facebookom vrátane načítavacích prvkov, nám nie je z bezpečnostných dôvodov známy. Odporúčame ignorovať túto vymyslenú správu a veľkým médiám ďakujeme, že si požičiavajú informácie, zistenia, obrázky a neuvádzajú zdroj.

Podvodníci majú čoraz lepšiu žatvu a ľudí nebráni nikto
Aktuálna téma a šokujúce informácie, ktoré chcete vedieť, sú najlepším lákadlom na nachytanie a podvedenie nepozorných ľudí. Internetových podvodov je dnes už naozaj príliš. Podvody, ktoré zneužívajú Facebook a jeho funkcie, sú však čoraz viac populárne najmä vďaka zhovadilosti a bezcitnosti ich autorov. A ich autori žijú medzi nami, sú to Slováci a Česi. Najhoršie je, že samotní užívatelia sú minimálne chránení. Maximálne chránení sú však podvodníci, pokiaľ si vytvoria stránky na nemenovanom českom webhostingu, ktorý má v názve druh ovocia. V ich prípade totiž nedocielite zrušenie stránky, jedine na základe policajného vyšetrovania, ktoré však nenastane, pokiaľ nevznikne škoda, alebo sa nenaplní skutková podstata trestného činu. Aj pre niečo podobné sa oplatí podvodníkom na internetovej inzercii predávať falošné mobilné telefóny a okrádať ľudí o peniaze. Do určitej sumy je to priestupok a polícia je zahltená drobnými škodami, takže sa nakoniec koná len vo veciach s vyššou škodou. Dokonca aj naša redakcia sa stala obeťou podvodu tohto typu, zároveň poškodenými zo strany podvodných stránok, ktoré budú zrušené jedine po policajnom zásahu, ktorý však nenastane, pretože nevznikla potrebná škoda a naplnenie skutku. Aj tento konkrétny prípad bude beztrestný, pretože vlastne žiadna škoda nevznikla.