Vieme, ktoré miesta by Slováci videli najradšej: vedie New York, Paríž, Kuba aj Maldivy

0
1656

Uhádli by ste, kam by radi Slováci vyrazili najradšej, ak by ich neobmedzoval rozpočet? Pokiaľ by ste hádali tropické miesta a pláže s bielym pieskom, trafili by ste sa, no tropický cieľ by neobsadil ani prvé a ani tretie miesto. Naša jesenná cestovateľská anketa nám otvorila v mnohých smeroch oči. Dozvedeli sme sa napríklad aj to, ktorých 20 miest je najvytúženejších cieľov Slovákov a nezáleží pritom na tom, či v ňom už boli, alebo ide o nesplnený sen. Ak by bola doprava zadarmo cestovali by do týchto cieľov. Bez toho aby sme rozdeľovali, či ide o krajinu alebo mesto nám vznikol takýto rebríček.

newyork22. Island
21. Rio de Janeiro
20. Seychelly
19. Čína
18. Japonsko
17. Brazília
16. Rím
15. Bora Bora
14. India
13. Tokio
12. Mexiko
11. Hawai
10. Thajsko
09. Sydney
08. Moskva
07. Nový Zéland
06. Austrália
05. Dubaj
04. Maldivy
03. Kuba
02. Paríž
01. New York

Najvytúženejšie krajiny
Ak však spojíme mestá pod krajiny a vytvoríme tak rebríček najžiadanejších krajín, vzniká nám trochu iný výsledok na siedmom a deviatom mieste, kam sa dostáva najskôr Japonsko a potom Brazília, čím sa posúvajú všetci ostatní. Najžiadanejšou krajinou je nakoniec vlastne USA, druhou Austrália. Top 10, ak Hawai nebudeme počítať medzi typické USA, vyzerá nasledovne:

10. Mexiko
09. Hawaii
08. Thajsko
07. Rusko
06. Nový Zéland
05. Spojené Arabské Emiráty
04. Kuba
03. Francúzsko
02. Austrália
01. USA

Len mestá, najvytúženejší stále New York
Pri počítaní len s mestami bez krajín je stále víťazom New York. Mesto nezabudnuteľné pre svoje miesta, ktoré sú plné miest známych z filmov, románov, spojené s osudmi vymyslených aj reálnych osobností, osudov ľudí, miesto plné kultúry, turistov, aj problémov. Druhým je Austrália – Sydney, ako najčastejšie odpovedajúci uvádzali zmienku o meste. Ak vynecháme spomenuté krajiny a vymenujeme len zmienené mestá, rebríček TOP 10 by vyzeral takto.

10. Miami
09. Los Angeles
08. Rio de Janeiro
07. Rím
06. Tokio
05. Sydney
04. Moskva
03. Dubaj
02. Paríž
01. New York

Zaujímavosťou je, že hoci sa Maldivy spomínajú pomerne často, správne ich názov napísalo len 9 percent všetkých hlasujúcich. Najčastejšie sme sa stretli s pojmom „Malé Divy“, prípadne v menšej miere česky „Maledivy“. Krajina, ktorá je v origináli Maldives, v slovenčine voláme Maldivy. Zaujímavý je však aj pohľad na vysoké umiestnenie Moskvy. Nie Ruska, ale jeho metropoly, ktorá zrejme Slovákov stále láka. Celkovo sa však u nás objavilo množstvo tipov na ojedinelé miesta, aj Pripyat pri vybuchnutej Černobyľskej elektrárni, sopky, drobné ostrovy v Tichomorí, rôzne kúty, ktoré sme dokonca svedomito hľadali na mapách. Tie, ktoré však viedli, tie dnes uvádzame ako TOP.