10 najobľúbenejších cieľov Slovákov na Slovensku: vedú Tatry, Slovenský raj a Orava

0
1525

Štrbské pleso, Vysoké TatryV rámci naše celojesennej ankety, ktorej úspešnosť nás veľmi teší, sme sa vďaka vám dozvedeli aj mnoho informácií o tom, ako radi cestujete a ktoré miesta máte radi. Z tých slovenských miest sme mali v našej ankete naozaj veľmi veľa rôznych regiónov, malých obcí, parkov, aj veľkých oblastí. Priznávame, že práve vďaka vám sme my sami oveľa múdrejší čo sa týka domácej turistiky a vôbec cestovného ruchu našincov u nás. Ak by ste mali v rýchlosti spomenúť vaše najobľúbenejšie ciele domácej turistiky, nepochybne by niektorý z nich bol v prvej desiatke z výsledkov našej veľkej ankety. Tu sú vaše naj.

1. Vysoké Tatry:
Naše veľhory jednoznačne vedú. Dá sa dokonca hovoriť až o 20 percentách všetkých odpovedí, ktoré spomínali Vysoké Tatry. Tu priznávame určitý problém, keďže mnohí uviedli len „Tatry“ čo sme pochopili ako Tatry všeobecne aj Nízke aj Vysoké. Ak by sme ale pridali toto pomenovanie do stĺpca s číslami Vysokých či Nízkych, výsledok a poradie zostáva zachované. Slováci vnímajú Vysoké Tatry za svoje najobľúbenejšie miesto domácej turistiky.

2. Nízke Tatry:
Naše pohorie, ktoré ponúka mnohé krásne miesta, sa výskytom objavovalo na obsadenie druhého miesta. Zaujímavosťou je, že sme v tabuľkách našli viacero oblastí, ktoré sa priamo týkali Nízkych Tatier, ako Demäňovská dolina, Donovaly, Chopok a podobne. Ak však počítame názvy samostatne, druhé sú Nízke Tatry, keďže ku konkrétnym miestam sa ešte dostaneme

3. Slovenský raj
Národný park Slovenský raj je naozaj nádherný. Po stránke prírodných krás, aj po stránke rozlohovej. Je obľúbený na toľko, že ide o tretie najobľúbenejšie miesto Slovákov, kde to majú na Slovensku najradšej.

4. Orava
Ako vôbec prvý región, ktorý majú Slováci najradšej, je Orava. Medzi najobľúbenejšími miestami na Slovensku sa dostala na štvrté miesto predbehnutím Liptova o 27 hlasov

5. Liptov
Liptov získal piate miesto medzi najobľúbenejšími miestami na Slovensku. Ide tak o druhý región, ktorý je nezameniteľný. Ak by sme k nemu pripočítali aj zmienky o Liptovskej Mare a Liptovskom Mikuláši, či Havránku, šlo by o tesne čísla s Oravou.

6. Bojnice
Na šiestom mieste medzi obľúbenými miestami na Slovensku máme prvé mesto. Bojnice si všetkých získajú svojim zámkom, zoologickou záhradou, ale napríklad aj rekreačnými parkami a ďalšími miestami v okolí. Len zopár odpovedí nám za slovom „Bojnice“ upresnilo, či ide o ZOO, alebo zámok. Stále je to však na zisk šiesteho miesta.

7. Bratislava
Čo na tom, že Bratislava je hlavné mesto a mimo nej je pre mnohých známa len ako metropola s mohutnou zástavbou, problémami, zápchami a panelákmi. Ak sa človek neobmedzuje len na to, čo púšťajú kriminoviny, ale pozrie si občas aj „Slovensko v obrazoch“, o Bratislave sa dá hovoriť pokojne aj celé týždne. Historické centrum, kultúrne podujatia, miesta staré, aj nové, to všetko zrejme zhodnotili tí, čo ju vnímajú ako svoje obľúbené miesto a čuduj sa svete, hlasovalo za ňu len 20 percent Bratislavčanov.

8. Donovaly
Tu sú. Donovaly, ktoré by možno človek čakal pod spomenutím Nízkych Tatier a objavia sa samostatne, dokonca v hojnom počte. Až sa nám zdalo, že ide o obrovskú skupinku ľudí rovnakých záujmov a predsa šlo o ľudí z rôznych kútov Slovenska. Donovaly pre svoju krásnu prírodu a zimné psie záprahy zrejme učarovali dostatočne na to, aby ich vnímali ich návštevníci ako jedno z desiatich naj na Slovensku.

9. Pieniny
Hoci sme mali v tejto kategórií naozaj pestrý výber miest, rôznych názvov a podobne, aj v tomto prípade sme boli prekvapení. Pieniny sú nádherné a umiestnenie si zaslúžia. Len tak tak sa o miesto pobili so Štúrovom.

10. Štúrovo
Štúrovo možno za svoje umiestnenie vďačí vode, za ktorou tam cestuje naozaj mnoho ľudí a vychutnávajú si ju, ako to len ide. Že ide o obľúbené miesto o tom nepochybujeme. Zaujímavosťou je, že len tesne za Štúrovom je Malá Fatra, Podhájska, Bešeňová, Piešťany, a ďalšie…