Video: ľad na cestách a čo to spraví s autami

0
1407

Ľad na cestách sme už pár krát zažili. Dokonca aj taký pri ktorom bol ozajstný problém vôbec prejsť čo i len meter. Skrátka počasie sa s nami vie niekedy zahrávať. To, čo ale teraz uvidíte, sú reálne zábery ľudí, ktorí nemalo to šťastie sedieť doma a museli niekam vyraziť. Ak prišli len o nárazník, dopadli dobre. Iným sa podarilo prísť aj o viac a strach je v tedy aj z nevinne vyzerajúceho ľadu na cestách a chodníkoch naozaj opodstatnený. Nás sa už snáď síce ľad týkať nebude, ale pozrime si to ako spomienku na zimu.

Zábery z mesta Portland v meste Oregon, kde malo problém niekoľko vozidiel. Hovorí sa že šmyku možno uniknúť nabratím rýchlosti a krútením volantu. Iní radia, aj keď trochu hlúpo, prudko brzdiť, no niekomu sa osvedčí brzdiť pomaly. Vždy je návod iný a v tej stotine to nie každý zvládne odhadnúť.

Úžasné video ukazuje, ako veľmi šmýkalo len chodca. Ten čo nastupoval do vozidla parkovaného vonku si to musel všimnúť. Očividne to ale dámy v aute mienili zvládnuť. No aj tak pochopili, čo sa deje a auto museli opustiť, za šmyku.

Takto to vyzerá, keď je na ceste v stúpaní ľad a nie každému sa podarí hore vyjsť, alebo sa udržať.

Ako to vyzerá, keď v Seattli neodhrnú sneh a neposypú ľad? Odpoveď je: veľmi pomaly 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ