Vianočné nákupy sú aj o stálych a rozdielnych cenách

0
1513

Pri veľkých vianočných nákupoch si človek obzrie ponuku mnohých obchodov, pričom nemusí nič kúpiť. Pri niektorých produktoch však zostanú ceny v hlave na dlhšie a tak je možné rovnaký produkt medzi obchodmi porovnať. Hoci každý zo zákazníkov obchodov v týchto dňoch má svoje skúsenosti, my sa teraz trochu podelíme o skúsenosti naše. Navštívili sme niekoľko obchodných domov pri hľadaní jedného konkrétneho darčeka pre váženú osobu a tak či sme chceli alebo nie, chuť urobiť radosť bola silnejšia. Cestou sme narazili na hovoriacu bábiku Sissy, ktorá vyzerala celkom pekne a je jasným príkladom toho, aké rozdielne môžu byť ceny v obchodoch a prečo sa oplatí sledovať a nebrať hneď prvé.

Bábika Sissy
Klasická bábika v oblečení, výraz tváre ako na pravej bábike, žiaden šialený pokus o moderný vzhľad, po stlačení bruška rozpráva štyri hlášky. Milo vyzerajúca, v ružovej krabici zabalená pritom pripomína mnohé iné bábiky vo vyšších cenách. V obchodnom dome Mobelix je za cenu 5,- € (už vypredaná), v Rakúskych obchodných domov za 6,99 €, v obchodnom dome METRO v Ivanke pri Dunaji za 5,99 €, a v Carrefour asi za 7,99 €.

LEGO
To isté LEGO pre deti od 4+ sa nám podarilo kúpiť v Tescu o 7 € lacnejšie, ako v klasickom hračkárstve.

Zumba s DVD

V internetových kníhkupectvách sa dozvieme o výbornej cene 14,99 € či dokonca 16 € za knihu Zumba s DVD. V obchodnom dome My v Bratislave v centre mesta sa publikácia predáva za 7,99 € bez označenia nejakej zľavy.

Tesco je Tescom a Carrefour je Carrefourom
Overili sme si aj ďalší fakt. Ceny sa v našich hypermarketoch rovnajú pri asi všetkých produktoch. Zaujímavé je aj to, že sa v cenách nelíšia ani športové predajne, napríklad rôzne pobočky EXIsport predávajú rovnaké lyže za tie isté ceny. Elektroshopy taktiež. Skúsenosti z minulých rokov boli aj o malých rozdieloch, dnes je toho menej. Ďalšou zaujímavosťou je výborná cena plyšových hračiek v obchodnom dome Carrefour, kde je možné už za 3 € kúpiť plyšové hračky, ktoré sa bežne pohybujú aj za 8 či 10 €.

Carrefour prekvapil akciou pre veľké plyšové hračky ako je krava, lev, či postavy z Gumkáčov za cenu 14,99 €. Výhodne sa dajú teda nakúpiť darčeky aj tento rok. Akcie máva teraz každý deň aj IKEA. Každý jeden deň je niečím výnimočný, lákajú na akcie na jeden jediný tovar, alebo zľavy na podobný sortiment. Konkrétny zľavnený produkt pred cestou do IKEI možno preveriť na ich stránkach.

Internetové obchody
Pred Vianocami je na jednej strane výhoda nahliadnuť na viacero predajcov na internete a ich ceny. Na druhej strane výber toho najlacnejšieho nie je vždy zárukou aj najspoľahlivejšieho. Pre väčší záujem alebo problematické fungovanie sa tovaru vôbec nemusíte dočkať do Vianoc. Preto je dobré čítať recenzie, sledovať mienku ľudí na obchod. Dobré sú porovnávače cien, ktoré poskytujú priestor aj na recenzie daného eshopu. Ušetriť môžu zásielkové obchody, ktoré neplatia zamestnancov, nájom predajne a podobne a práve o to môže byť výrobok lacnejší. Blu-Ray prehrávač Samsung sa nám podarilo zohnať v Talkive.sk lacnejšie o 15 € ako v kamennej predajni známej elektro značky, kde sme si ho vyhliadli najskôr. Sklamali sme sa v dodávke statívu pre fotoaparát, ktorá do Vianoc nedorazí a možno nikdy, pretože obchod s najnižšou cenou neodpovedá, čiže ani cesta k najvýhodnejšej ponuke nemusí vždy končiť s úspechom.

Prajeme vám veľa šťastia pri nakupovaní a hlavne čo najmenej nakúpených zbytočností. Občas pomôže a malá dohoda medzi rodinou, aby nakoniec otec a svokor nedostal plnú haldu ponožiek a 10 parfémov čo zrejme hrozí u nás. Tak šťastné a veselé, priatelia.