Madonnin film W.E. získal dve nominácie na Zlatý glóbus

0
2889

Kráľovná popu Madonna konečne prerazí aj v kinematografii. Hoc ako herečka nezískala za svoju kariéru u filmu nijak významné postavenie, i keď za úlohu Evity má doma Zlatý glóbus, ako režisérke sa jej zdá sa darí viac. Jej druhý celovečerný film, W.E. získal dokonca až dve nominácie na Zlatý glóbus.

Madonna môže byť na seba právom hrdá. Kritiky sú síce rozporuplné, ale už teraz sa zdá, že film rozhodne nebude prepadák. Dôkazom toho sú aj dve nominácie na Zlatý glóbus. Obe sa týkajú hudby k filmu. Prvú získal skladateľ Abel Korzeniowski, ktorý zložil komplet hudbu k filmu a druhú samotná režisérka a spoluscenáristka Madonna za titulnú pieseň, ktorú k filmu naspievala. Masterpiece je balada, ktorá sa objaví aj na novom albume speváčky, ktorý vyjde budúci rok na jar. Do nominácii na prestížnych Oscarov sa však pieseň neprebojovala.

Film zachytáva dva ľúbostné príbehy, ktoré delí 6 desaťročí. Prvý z nich sa odohráva v súčasnom New Yorku a jeho hrdinkou je mladá Wally Winthrop (Abbie Cornish), ktorá má za sebou komplikovanú minulosť a do New Yorku sa prisťahovala z juhu, aby pracovala v Sotheby’s. Svojej kariéry sa nakoniec vzdá kvôli manželstvu s úspešným psychiatrom (William Richard Coyle). Ich zväzok však nie je šťastný a Wally sa cíti byť osamelá, nešťastná a znudená. Útočisko pred realitou nachádza v posadnutosti romantickým vzťahom z minulosti, konkrétne vzťahom následníka britského trónu Eduarda VIII (James D’Arcy) a rozvedenej američanky Wallis Simpsonovej(Andrea Riseborough). A tak, keď sa dozvie, že v Sotheby’s sa bude konať dražba majetku Vojvodu a Vojvodkyne z Windsoru, pokúsi sa vrátiť do starých koľaji, aby pochopila tomu silnému vzťahu cez artefakty, ktoré páru patrili. Práve v Sotheby’s sa Wally stretáva s Evgenim (Oscar Isaac), ruským členom ochranky s tajomnou minulosťou. A ako hlbšie a hlbšie preniká do milostného vzťahu Eduarda a Wallis, vzďaľuje sa od svojho manžela a sama sa zamiluje.
Druhý príbeh je milostný vzťah Eduarda VIII následovníka britského trónu, ktorý abdikoval pre lásku k Wallis, aby sa s ňou mohol oženiť. Následníkom trónu sa tak stal jeho brat, manžel Alžbety – Kráľovny matky (Natalie Dormer), Vojvodkyne z Yourku, ktorá sa tak stala roku 1936 poslednou írskou kráľovnou a indickou cisárovnou.

Reakcia Madonny na nominácie

Trailer k filmu W.E.